Gül’ün Ofisinde Böcek Bulundu İdddiası

logo

Gül’ün Ofisinde Böcek Bulundu İdddiası

Gül’ün Ofisinde Böcek Bulundu İdddiası

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Huber Köşkü’nden Ayazağa Kasrı’na Geçmesiyle, Dinlendiği İddiaları Başlandı. İddiaya Göre Gül’ün Çalışması Ofisinde Böcek Bulundu.

Devletin zirvesindeki dinleme skandallarına bir yenisi daha eklendi. İddiaya göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de ‘telekulak’ mağduru oldu. Olay, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in TBMM’ye verdiği önerge ile ortaya çıktı. Gül, görev süresi dolduktan sonra bir süre Cumhurbaşkanlığı’na ait Huber Köşkü’nü kullanmış, bu durum tartışma yaratmıştı. Gül, Huber’i Tayyip Erdoğan’a devrettikten sonra Maslak’taki Ayazağa Kasrı’na geçti. Gül’ün yeni ofisine taşınmasıyla birlikte de ‘böcek’ tartışması başladı.

Tekin, İddiayı Sordu

Gül’ün ofisinde dinleme cihazı olduğunu ilk gündeme getiren isim olan CHP’li Tekin, “Gül’ün ofisinde böcek bulundu” iddiasını Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sordu. Tekin, şu sorulara cevap aradı: “Gül’ün ofisinde yapılan güvenlik kontrolünde böcek bulunduğu iddiaları doğru mudur? Bu ofis Maslak’taki Ayazağa Kasrı mıdır? Gül’ü korumakla görevli altı polis memurunun görevden alındığı doğru mudur? Bu polislerle ilgili soruşturma başlatılmış mıdır?”

Etiketler: » » » » » » »
1442 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.