Gülen Yüzler bu yıl da kapılarını çocuklara açtı...

logo

Gülen Yüzler bu yıl da kapılarını çocuklara açtı…

Gülen Yüzler bu yıl da kapılarını çocuklara açtı…

IMG_5383

Kurulmuş olduğu 2005 yılından beri hizmet veren köklü kuruluş Gülen Yüzler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, kapılarını bu yıl da yeni öğrencilerine açtı. Özel eğitim alanında Sarıyer’in öncü kuruluşlarından olan Gülen Yüzler, yaz aylarında bünyesine aldığı yeni uzmanlarla uzman kadrosunun gücünü arttırdı. Sarıyer’in saygın simalarından Mehmet Evrim Dündar’ın aralarına katılmasıyla kadrolarını daha da zenginleştirdiler. Dündar, konuyla ilgili olarak “Kadromuza kattığımız genç ve dinamik isimlerin yanında tecrübeli isimleri de bünyemizde bulunduruyoruz. Böylece gençliğin enerjisi ve azmi ile kıdemliliğin tecrübesini birleştiriyoruz, bizi hizmette üst noktalara taşıyan en önemli unsur bu harmandır.” dedi.

Gülen Yüzler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Otizm ve Yaygın Gelişimsel Bozukluklar, Mental Retardasyon (Zihinsel engel), bedensel engel, Down sendromu, okuma-yazma güçlüğü ve matematik yetersizliği gibi konularda eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Ayrıca Gülen Yüzler’de eğitimlerine devam eden tüm aile üyelerine özel aile danışmanlığı ve psikolojik rehberlik de kurumun başlıca hizmetleri arasında yer alıyor. Buraya gelen çocuklar, yalnızca birebir eğitim ve danışmanlık almakla kalmıyorlar, aynı zamanda sosyal beceri eğitimlerine yönelik grup oyun ve aktivitelerinde de bulunuyorlar. Özel gün ve haftalarda çeşitli kültür, sanat ve spor faaliyetlerinde bulunuyorlar. Ayrıca kurumda derslerden önce ve sonra hoşça vakit geçirebilecekleri özel spor alanı ve oyun bahçesi de mevcut.

IMG_5379

Gülen Yüzler’in kurucularından Tülay Toker, kurumun en güçlü yanının nitelikli eğitim ve uzman kadrosu olduğunu ifade etti. Toker,  “Müdüründen aşçısına kadar bir ekip olduğumuzun bilincindeyiz. Tüm personel olarak birbirimize destek ve değer veriyoruz. Özel eğitimi bir iş olmanın ötesinde ahlaki ve vicdani bir mesele olarak ele alıyoruz.” diyerek konuyla ilgili hassasiyetini ifade etti. Toker, sözlerine şu şekilde devam etti: “Kurum olarak 2005 yılından beri çocuklarımıza her şeyin en güzelini vermeye çalışıyoruz.  Bunun için uzman kadromuzu sürekli yeni bilgi ve uygulamalarla donatmaya özen gösteriyoruz. Eğitim sürecinin yalnız ailelerle sınırlı kalmadığının farkındayız. Bu yüzden tüm aile üyelerine yönelik eğitimler, seminerler ve toplantılar düzenliyoruz. Gerekli durumlarda çocuklarımızın gittiği okullardaki öğretmenleriyle görüşüp çocuklarımızın eğitimi hakkında bilgi alıyoruz. Böylece çocuklarımızın eğitim ve öğretimini çok boyutlu olarak kavramış, düzenlemiş ve iyileştirmiş oluyoruz.”

Gülen Yüzler’de hizmet veren uzman kadro içerisinde psikolog, fizyoterapist, aile danışmanı, zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri,  okul öncesi öğretmenleri, özel öğrenme güçlüğü öğretmenleri ve halkla ilişkiler uzmanı yer alıyor. Uzmanların tümü alanında yetkin ve tecrübeli isimlerden oluşuyor.

IMG_5377

Gülen Yüzler yetkilileri, “Çocuklarınızı bize güvenle emanet edebilirsiniz. Bizler, onların hayatında fark yaratmak için varız. Sizin de ailenizde veya çevrenizde bir engelli birey olabilir. Siz de bu engelli kişinin hayatında bir fark yaratabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımız varsa, kendilerine bir çayımızı ikram etmek üzere kapılarımızı ardına kadar açık tutuyoruz.” diyerek sözlerini bitirdi.

 

İletişim: 0212 271 45 31 – www.gulenyuzlerrehabilitasyon.com

4662 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.