Genç: Engellilerin elinden tutup, yaşama katalım

logo

Genç: Engellilerin elinden tutup, yaşama katalım

Genç: Engellilerin elinden tutup, yaşama katalım

Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal Tesisleri, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen şube başkanları toplantısına ev sahipliği yaptısakatlar-derneği.

Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda Bedensel engelli vatandaşların yaşadıkları sorunları, Türkiye Sakatlar Derneği şubelerinin durumlarını, çalışmalarını, engelli hak kayıplarının konuşuldu. Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, 65 şube başkanı ve yardımcılarının katıldığı toplantı 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

Genç: Engelli vatandaşa acımak yerine, onların elinden tutalım

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, toplantıya katılan engellilere seslenerek şu ifadeleri kullandı: “Engelli olarak belli sorunlar yaşıyorsunuz. genç-başkanSağlıklı her bireyin sizinle aynı kaderi paylaşabileceği bilincinde olması lazım. Sakata acıyarak değil, onu da yaşamın içinde tutarak elimizi uzatmamız gerekir. Engellilere yönelik yardım, sosyal yardım olarak görülmemeli. Yaşamda olanı değerlendirmek, yaşamı birlikte yürüterek mücadelenin mümkün olabileceğinin farkındayız. Tüm yöneticilerin de bir gün başına gelebileceğini hiç unutmaması lazım. Devlet tarafından belediyelere engelliler için çıkartılan bir bütçe maalesef yok. Hep birlikte bunun çıkarılmasına yönelik bir çaba içinde olmalıyız.”

Başkan Genç’e teşekkür plaketi

Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Sosyal Yardım İşleri Müdürü gençNüvit Demircan ve Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Mahmut Kement’in katıldığı toplantıda Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür plaketi verdi.

Etiketler: » » » » » » »
2150 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.