"Kahraman gaziler, gününüz kutlu olsun"

logo

“Kahraman gaziler, gününüz kutlu olsun”

“Kahraman gaziler, gününüz kutlu olsun”

Sarıyer Meydanı’nda yapılan kutlama, Sarıyer Kaymakamı, Sarıyer Garnizon Komutanı, Sarıyer Belediye Başkanı, Muharip Gaziler Derneği, Siyasi Parti Temsilcileri, Dernek Kuruluşları ve Türkan Ortaokulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

img_5502Sarıyer’de düzenlenen 19 Eylül Gaziler Günü çelenk sunma töreni, öncelikle günün anlam ve önemine ilişkin yapılan açılış konuşması ile başladı. Daha sonra katılımcıların çelenk sunumu ile devam etti. Tören, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy  Osman Bilgin, Garnizon Komutanı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İlçe Başkanlığı, AK Parti İlçe Başkanlığı, MHP İlçe Başkanlığı, Türkan Şoray Ortaokulu, çok sayıda dernek kuruluşu ve Sarıyer halkının yoğun katılımı  ile gerçekleşti. Kutlama, Atatürk anıtına çelenk bırakılması sonrası saygı duruşu ile devam etti. Marş eşliğinde bayrağın göndere çekilmesinin ardından Türkan Şoray Ortaokulu öğrencilerinden Sena Demir şiir okudu.

“Bayrağın ne denli paha biçilmez olduğunu gösterdiniz”img_5510

Muharip Gaziler Derneği adına konuşan Cevdet Daniş, 19 Eylül’ün vatanı için canını ortaya koyarak savaşan ve gazilik onuruna erişen kahramanların çelenk günü olduğunu belirterek, “Bu gün, gazi olmanın onur ve kıvancını bir kez daha büyük bir coşku ile yaşıyoruz. 19 Eylül, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında, yurdun kahramanlık ve cesaretinin taçlandığı gündür. 19 Eylül, atamızdan bize en büyük mirastır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk Milleti adına Sakarya Meydan Muharebesi’nin zafer komutanı Mustafa Kemal’e, bu zaferin anısına, 19 Eylül 1921’de Mareşal rütbesi ve Gazi unvanını tevcih etmiştir. Kahraman gaziler, gaziler gününüz kutlu olsun. Sizler, en büyük gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşayan birer temsilcilerisiniz. Sizler, şehitlerimiz ile birlikte milletimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Sergilediğiniz cesaret, kahramanlıklar ve fedakarlıklarla Türk Milleti’ne her zaman güç ve ilham kaynağı oldunuz. Sizler, milletin ve bayrağın ne denli paha biçilmez olduğunu ve bu değerler uğrunda neleri göze alabileceğinizi gösterdiniz. Sizler için yapılan her şey, bu eşsiz hizmet ve fedakarlıklarınızın bir karşılığı veya bedeli olamaz. Türkiye Muharip Gaziler Derneği adına ebedi komutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi saygıyla anar, hayatta olan gazilerimize sağlık ve mutluluklar dilerim.” dedi.

Son olarak Türkan Şoray Ortaokulu’ndan Efe Emiroğlu’nun şiiriyle tören sona erdi.

1795 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.