GAZETECİ-YAZAR DAĞLI ÖĞRENCİLER İÇİN KİTABINI İMZALADI

logo

GAZETECİ-YAZAR DAĞLI ÖĞRENCİLER İÇİN KİTABINI İMZALADI

GAZETECİ-YAZAR DAĞLI ÖĞRENCİLER İÇİN KİTABINI İMZALADI

Gazeteci-yazar Tuncay Dağlı, bir kez daha SAGEM (Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezi) öğrencileriyle buluştu. Öğrencilerle söyleşi yapan Dağlı, ‘Ali’nin Gemileri’ adlı çocuk öykü kitabını da onlar için imzaladı.

Sarıyer Posta’da bir dönem haber müdürlüğü görevini de yapan Gazeteci-yazar Tuncay Dağlı, SAGEM (Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezi) öğrencileriyle buluştu. Öğrencilerle söyleşi yapan Dağlı, ‘Ali’nin Gemileri’ adlı çocuk öykü kitabını da onlar için imzaladı.

SAGEM’de eğitim gören öğrencilerle bir araya gelmeye başlayan Tuncay Dağlı, ilk olarak Pınar Mahallesi’ndeki etüt merkezinde kitabını imzaladı. İlk ve ortaokul öğrencileriyle yazarlık, gazetecilik ve okuma alışkanlığı konularında sohbet eden Dağlı, öğrencilerin kitaptaki öykülerle ilgili sorularını da cevapladı.

ÇOCUKLARLA SOHBETTEN ÇOK KEYF ALIYORUM

Çocuklarla bir araya gelip sohbet etmenin kendisi için oldukça keyifli olduğunu söyleyen Tuncay Dağlı, şunları kaydetti: “Ben onlarla birlikteyken daha mutlu oluyorum. Onların da sohbetimizden keyif aldığını hissediyorum. Ders vermekten ziyade karşılıklı olarak düşüncelerin ifade edilmesi şeklinde geçen sohbet sırasında ben de onlardan çok şey öğreniyorum. Büyükler olarak bizler, onları çocuk olarak görsek de, aslında her biri her şeyin farkında olup, yaşanılanları harfiyen hafızalarına kaydeden çağdaş birer beyinler. Bu beyinlerin okullarda öğretmenler, evlerde aileler tarafından çok iyi işlenip, çocuklarımızın iyi bir insan, başarılı bir öğrenci, vefalı bir evlat, vatanına sahip çıkan güçlü bir birey olarak yetiştirilmesi gerekir. Ben de bu konuda kendimce üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum”

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
463 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.