Fidanlık şantiye alanına döndü!

logo

Fidanlık şantiye alanına döndü!

Fidanlık şantiye alanına döndü!

Sarıyer ‘de bulunan ve Büyükdere Fidanlığı olarak bilinen 300 dönümlük arazi, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bedelsiz olarak devredildi, şantiye alanına çevrildi.

 

IMG_4305Konuyu Büyükdere, Hacıosman, Cumhuriyet Mahallesi, Çayırbaşı, PTT Evleri, Kazım Karabekir, Kocataş, Bahçeköy sakinleri ve tüm Sarıyerliler adına Belediye Meclisine taşıyan CHP Meclis Üyesi Ekrem Tekçe, “İl Özel İdaresi’nden Büyükşehir Belediyesi’ne devredildikten sonra fidanlığın doğal güzelliği tahrip edilerek içindeki fidanlık boşaltılmış, kum deposuna çevrilmiştir. Fidanlık şantiye haline çevrilerek kum, mıcır ve inşaat malzemesi doldurulmuş, katledilmiştir,” şeklinde konuştu.

“Kum deposunun yerine yaşam parkı yapılmasını istiyoruz”

Hemen yanında hastane bulunan araziye girip çıkan hafriyat kamyonları halkın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiliyor, gürültü ve toz kirliliği açısından kamu sağlığını tehdit ediyor. Alanın tekrar yeşiline kavuşmasının talep edildiği dilekçede, “Kum deposunun yerine yaşam parkı yapılmasını istiyoruz. Derhal gereğinin yapılmasını arz ve talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: » » » » » » » » »
1543 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.