Eyüp Odabaşı’nın ismi yaşayacak

logo

Eyüp Odabaşı’nın ismi yaşayacak

Eyüp Odabaşı’nın ismi yaşayacak

Sarıyer Belediyesi Yeni Mahalle Merkez Parkı’nı baştan aşağı yenileyerek, daha rahat ve kullanışlı şekilde mahalle halkının hizmetine açtı.

 

4Yenilenen parka  Sarıyer Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda Sarıyer’in sevilen ve efsanevi ismi Merhum Eyüp Odabaşı’nın adı verildi. Uzun yıllar Sarıyer, Trabzonspor, Fenerbahçe ve Karabükspor formalarını giyen, ayrıca Sarıyer Kulübü’nde yöneticilik yapan ve 1992 yılında Balkan Kupası’nı kazanan mavi-beyazlı kulübün o dönem genel kaptanlık görevini de yürüten Eyüp Odabaşı’nın ismi verilen parkın açılışında Odabaşı ailesi, Odabaşı’nın arkadaşları ve çok sayıda davetli katıldı.

Ulusal çevre hareketi iyi niyet bildirgesi imzalandı

Eyüp Odabaşı Parkı’nın açılışından önce Katı Atık Kirlenmesi Araştırma ve Denetimi Türk Milli Komitesi (KAKAD) ile Kriton Curi Çevre Vakfı ve Sarıyer Belediyesi arasında Ulusal Çevre Hareketi İyi Niyet Bildirgesi protokolü gerçekleştirildi.

Bildirgeye, KAKAD başkanı Prof. Dr. Günay Kocasoy, Kriton Curi Çevre Vakfı Başkanı Prof. Dr. Semih Tezcan ve Sarıyer Belediye 2Başkanı Şükrü Genç çocuklarla birlikte imza attı.

 “Elimden geleni yapacağım”

Doğayı sorumsuzca kullanmaya karşı korumak ve gelecek nesillere daha iyi dünya bırakmak amacıyla imzalanan protokolde konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Çevrenin korunması için elimden geleni yapacağım. Öncelikli belediye seçilmekten dolayı gurur duyuyoruz, teşekkür ederiz” dedi.

Kriton

 

Etiketler: » » » » » » » » »
1637 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.