ERZİNCAN'DA TERÖRİSTLERE DARBE

logo

ERZİNCAN’DA TERÖRİSTLERE DARBE

ERZİNCAN’DA TERÖRİSTLERE DARBE

Erzincan kırsalında PKK terör örgütüne yönelik özel harekatçıların da katıldığı kapsamlı operasyonda teröristlere ait barınak ve sığınma alanları imha edildi.

Erzincan’ın Kamah İlçesi kırsalında  PKK terör örgütüne yönelik jandarma özel harekat, komando ve korucuların katıldığı kapsamlı operasyon düzenlendi. Operasyonda teröristlere ait barınak ve sığınma alanları imha edildi. Kobra helikopterleri de operasyona havadan destek verdi.

GENİŞ KAPSAMLI OPERASYON DÜZENLENDİ

Erzurum  Jandarma Bölge Komutanlığı koordinasyonunda,  Erzincan İl  Jandarma Komutanlığı tarafından 25-27 Mart 2017 tarihleri arasında, Erzincan-Kemah İlçesi Munzur-Mercan Dağları Dereşoran Vadisi bölgesinde helikopter destekli operasyon, jandarma özel harekat, komando timleri ve güvenlik korucularının katılımıyla gerçekleşti. Operasyona 2008 yılında meydana gelen ve 9 askerin şehit olduğu mayınlı saldırıda ağır yaralanan ve 7 yıl sonra tedavi gördüğü hastanede şehit olan dönemin Erzincan  Kemah İlçe  Jandarma Komutanı Şehit Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül 17-08 Operasyonu adı verildi.

HELİKOPTERLER DE DESTEK VERDİ

Sarp arazide, yoğun kar örtüsü altında başarı ile gerçekleşen operasyonda, drone yardımı ile de havadan görüntü alındı. Bölücü terör örgütü mensuplarının muhtemel barınma ve sığınma alanları tespit edildikten sonra kobra helikopterlerinin de desteği ile imha edildi.

http://www.sariyerposta.com

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
374 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.