Erdoğan: Şiddetle Kınıyorum

logo

Erdoğan: Şiddetle Kınıyorum

Erdoğan: Şiddetle Kınıyorum

Cumhurbaşkanı, Dağlıca’daki hain saldırıyla ilgili açıklama yaptı, “Bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesimindeki terör saldırısı ile ilgili dün akşam yaptığı açıklamanın ardından bugün de yazılı bir açıklama yaptı. Saldırıyı şiddetle kınayan Erdoğan, milletin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğine kasteden bu tür saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağı belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklama şöyle:

“Acısı milletçe yüreğimizi dağlamaktadır “

“Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde askerlerimizin şehit düşmelerine ve yaralanmalarına neden olan menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit düşen güvenlik güçlerimizin acısı milletçe yüreğimizi dağlamaktadır.

“Hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar”

Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasteden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında, aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde kararlı bir duruş sergileyeceğine inanıyorum.

Dağlıca’daki menfur saldırıyı bir kez daha lanetliyor, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.”

Etiketler: » » » » » » » » »
688 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.