Erdem’den gazetemize nezaket ziyareti

logo

Erdem’den gazetemize nezaket ziyareti

Erdem’den gazetemize nezaket ziyareti

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve Sarıyer Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Hatice Yazlık gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, belediyenin çalışmaları ve yerel basının sorunları konuşuldu.

Sarıyer Belediyesi’nin en çalışkan başkan yardımcılarından ve Sarıyer halkı tarafından ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu.  Nezaket ziyaretinde Sarıyer Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Hatice Yazlık eşlik etti.

Erdem: Basın bizim için çok önemli

sarıyer posta gazetesiKonuşmasına Sarıyer’in sorunlarına dokunduğumuz ve çözüm önerileri getirdiğimiz için gazetemize teşekkür ederek başlayan Erdem, başarılarımızın devamını diledi. Yerel basının bizim belediye için çok önemli olduğunu, seslerinin ve çalışmalarını halka duyurmanın kendilerinin mutlu ettiğini belirterek, “Basın bizim için farklı bir yere sahip. Belediyenin sesini halka, halkın sesini belediyeye ulaştırmak konusunda çok önemli rol üstlenmektedir. Bu bağlamda basının bizim çalışmalarımızda önemli katkıları var” dedi.

Pehlivanoğlu: Ziyaretten memnun kaldık

Yapılan ziyaretten memnun kaldığını belirten Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu şu ifadeleri kullandı: “Sarıyer Belediyesi’nin eğitim, sosyal, alt yapı ve birçok alanda önemli çalışmalar yapmasına karşın, tanıtım konusunda eksiklikler yaşıyor. Bu çalışmaları halka yeteri kadar anlatamıyor. Bunun nedeni ise yerel basınla arasındaki iletişim eksikliğinden kaynaklanıyor. Bu eksikliğin giderilmesi gerekir. Biz Sarıyer için yapılan faydalı her projeyi desteklemeye hazırız.”

“Sarıyer’in eğitim durumu çok düşük”

sarıyer posta gazetesiSarıyer Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Erdem, özellikle Sarıyer’in eğitim alanında hayata geçirdiği Sarıyer Akademi’nin çok önemli bir proje olduğunun altını çizdi. Erdem Sarıyer’in eğitim durumunun İstanbul ilçeleri arasın ilk 10’da bile olmadığını belirterek, “Yapılan araştırmalar gösteriyor ki Sarıyer eğitim durumunun İstanbul genelinde çok düşük olduğu ortaya konulmuş. Biz de bu verileri baz alarak Sarıyer’e eğitim alanında önemli hizmetler veriyoruz. Öğrencilerimiz okula başladığı ilk günden üniversiteye yerleştirene kadar eğitim hizmetini ücretsiz veriyoruz” dedi.

Erdem: Sarıyer Akademi çok önemli bir proje

Bu bağlamda Sarıyer Akademi’nin çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Erdem, “Sarıyer’de eğitim alanında önemli çalışmalara imza attık. Bu çalışmaların başında Sarıyer Akademi geliyor. Akademi’ye ilgi oldukça yoğun. Programa çok sağlam bir ekiple başladık. Bu çalışmaların meyvesini çok yakın bir zamanda alacağız” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » »
2804 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.