Engin: CHP iktidarında Girişimcilik Bakanlığı kurulacak!

logo

Engin: CHP iktidarında Girişimcilik Bakanlığı kurulacak!

Engin: CHP iktidarında Girişimcilik Bakanlığı kurulacak!

Sarıyer’in sevilen bayan siyasetçisi, CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Türkiye’nin en önemli sorunlarından olan işsizliğin çözümü için girişimciliğin teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

CHP Gündemine konuk olan Engin  “Bizim ekonomi politikamızın merkezinde girişimcilik yer alıyor. ARGE, inovasyon ve markalaşmanın öneminin farkında olan bir partiyiz. İktidar olduğumuzda Girişimcilik Bakanlığı kuracağız. Üniversitelerin girişimcilik bölümlerinin etkinleştirilip yaygınlaştırılmasını, bilgi teknolojileri alanında kurulacak şirketlerden üç yıl boyunca kurumlar vergisi alınmamasını sağlayacağız” dedi

Didem Engin: ‘Güçlü Kadın, Güçlü Toplum’ hedefini gerçekleştireceğiz

Kamu alımlarında, kamu ihale mevzuatını gözeterek, tedarik bütçelerinin % 15’inin kadın girişimciler ve genç girişimcilerin kurduğu firmalardan yapılacak alımlar için kullanılacağını açıklayan Didem Engin kadın girişimciliğinin önündeki engellerin farkında olduklarını söyledi. Engin “finansmana ulaşma, kadın kooperatiflerini arttırarak girişimciliğin tabana yayılması gibi teşviklerle bu engeller kaldırarak “Güçlü Kadın, Güçlü Toplum” hedefini gerçekleştireceğiz” dişe konuştu.

Etiketler: » » » »
1113 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.