Engelsiz Yaşam Fuarı başladı

logo

Engelsiz Yaşam Fuarı başladı

Engelsiz Yaşam Fuarı başladı

Dünya Engelliler Günü olan 3 Aralık’ta CNR FUAR Merkezi’nde “Engelsiz Yaşam Fuarı” başladı. Sarıyer Belediyesi, Sarıyer’de yaşayan engelli vatandaşların yaşam standartlarını yükselten projeleri ile Engelsiz Yaşam Fuarı’nda yerini aldı.

 

engelli

6 Aralık tarihine kadar sürecek olan fuara katılan Sarıyer Belediyesi’nin, Koç Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirdiği EÇADEM projesi başta olmak üzere tüm hizmetlerini tanıttığı stant ilk gününde büyük ilgi gördü. Standı ziyaret eden vatandaşlara Sarıyer Belediyesi’nin hizmetlerini anlatan broşürlerin yanında hediyeler verildi. 2009 yılında Sarıyer Belediyesi bünyesinde açılan Engelli Koordinasyon Merkezi’nin (SEKOM) engelli vatandaşlara yönelik yaptığı atlı terapi, yaz kampı, kültürel ve sosyal gezilerin yanı sıra akülü araç tamir ve bakım, evde bakım hizmetleri gelen ziyaretçilere tanıtıldı.

EÇADEM 1 yaşında

635847564352120260

Sarıyer Belediyesi’nin, Koç Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirdiği, İstanbul Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı ve Boğaziçi Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin destek verdiği Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi’nin (EÇADEM) bir yılını doldurması şerefine Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ile EÇADEM eğitmenleri, öğrencileri ve ailelerinin katılımıyla pasta kesildi.  Sarıyer Belediyesi’ni, 3–6 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilere kapılarını açacak olan Engelsiz Yaşam Fuarı’nda F–310 numaralı stantta ziyaret edebilirsiniz.

“Yerel yönetimlere büyük iş düşüyor”

metin şentürk3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne denk gelen açılışa katılan Sanatçı Metin Şentürk, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i Sarıyer Belediyesi standında ziyaret ederek bol bol sohbet etti. Engelliler için yasa çıkartmanın kolay olduğuna dikkat çeken Şentürk, “Bu noktada yerel yönetimlere büyük görevler düşüyor. Engelli vatandaşları eve kapatmayan, yaşama dahil eden, gerekli desteklerle yaşam kalitelerini arttıran çalışmalara imza atan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e çok teşekkür ediyorum. Bir yerel yönetici olarak bu konuda üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptığına inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: » » » » » » » » »
1153 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.