Engelsiz Sarıyer buluşması

logo

Engelsiz Sarıyer buluşması

Engelsiz Sarıyer buluşması

635383651052063279Sarıyer’de yaşayan engelliler ve aileleri, Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOM) tarafından düzenlenen etkinlikte moral dolu bir gün geçirirlerken, güneşin tadını çıkarttılar. Sarıyer Belediyesi Demirciköy Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen “Engelsiz Sarıyer Buluşması” nda bir araya gelen vatandaşlar, Sanatçı Bora Gencer ve yerel şarkıcıların şarkılarıyla eğlenirken, kendileri için düzenlenen çeşitli aktivitelere katıldılar. 

Engelli vatandaşların yaşamdan uzaklaşmamaları adına organizasyonlar düzenleyen Sarıyer Belediyesi’nin yaz ayının gelmesiyle birlikte düzenlediği piknik sayesinde engelliler ve aileleri güzel bir gün geçirdi. Çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapan etkinlik kapsamında ücretsiz diş taraması yapılırken, Engelsiz Pedal Derneği üyeleri, kendilerini tanıtan sunumun ardından 635383651117583699organizasyona katılan engelli çocukları bisiklete bindirerek tur attırdılar. Engelli vatandaşlarında rahatlıkla dahil olabildiği paralimpik boccia oyununun tanıtımı yapıldı. Sarıyer CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, engelli bir vatandaşla birlikte paralimpik boccia oyununu oynadılar. Doğa ortamı ile buluşmanın mutluluğunu yaşayan engelli çocuklar ve aileleri yakar top oynarlarken, uçurtma uçurdular. Organizasyonda sahne alan Sanatçı Bora Gencer, sevilen şarkılarıyla müzik ziyafeti yaşattı. 
 
Demirciköy Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen organizasyona yüzlerce engelli ve ailelerinin yanı sıra Sarıyer CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve Gökan Zeybek, Meclis Üyesi Hayrettin Dereli, Mustafa Bakır, Mustafa Balcı ve Verda Yiğit, SEKOM Sorumlusu Mahmut Kement katıldı. 

Etiketler: » » » »
1128 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.