ENGELLİLER KOMİSYONU'NDAN DUYARLILIK ÇAĞRISI!

logo

ENGELLİLER KOMİSYONU’NDAN DUYARLILIK ÇAĞRISI!

ENGELLİLER KOMİSYONU’NDAN DUYARLILIK ÇAĞRISI!

CHP Sarıyer Engelliler Komisyonu tarafından Sarıyer Meydanı Atatürk heykeli önünde tüm geliri engelliler için kullanılmak üzere düzenlenen ikinci el satış kermesi büyük ilgi gördü.

img_5617Geçtiğimiz günlerde CHP Sarıyer Engelliler Komisyonu tarafından, tüm geliri engelliler için kullanılmak üzere düzenlenen kermese ilgi büyüktü. Sarıyerlilerin akın ettiği kermeste, bağışçılardan toplanan, kullanılabilecek durumdaki çok sayıda kadın, erkek ve çocuk kıyafeti yardımseverlerin ve ihtiyaç sahiplerinin satışına sunuldu. Engellilere yardım için kurulan kermeste, ikinci el kıyafetlerin yanı sıra etiketi çıkarılmamış marka kıyafetler, çok sayıda kitap, biblo ve yardımseverlerin yaptığı sanat eserleri de yer aldı. Kermeste, aldığı kıyafetleri poşetlerine tıka basa dolduran hanımlar arasında, zaman zaman kıyafetler için tatlı kapışmalar yaşansa da Sarıyerliler, kermesten hem ucuz hem de marka kıyafetlere sahip olma imkanı elde ettikleri için hayli mutlu oldular.

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA YARDIM EDİYORUZ”

İkinci el satış kermesinde CHP Sarıyer Engelliler Komisyonu Başkanı Nurtaç Öztürk, “Komisyonumuzun tek yaptığı etkinlik veya yardım kermes olarak sınırlı değil. Bir atölyemiz var ve haftanın belirli günleri arkadaşlarımızla toplanıp çalışmalar yapıyoruz. Bize gelen bir sürü kumaş var ve bunları değerlendiriyoruz. Gelen kumaş vb. eşyaların satışını yaparak elde ettiğimiz gelirle engelli vatandaşlarımıza yardım ediyoruz. İhtiyaçları elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz, yapamadığımız durumlarda Sarıyer CHP İlçe Başkanımız Mehmet Deniz’den yardımcı olmasını istiyoruz. Mehmet Bey de belediyeden ihtiyaçlar doğrultusunda yardım talebinde bulunuyor. Bu şekilde Sarıyer Belediyesi de bizlere destek olmuş oluyor. Çalışmalarımız açısından il bazında takdir alıyoruz, elimizden geldiğince verimli bir şekilde çalışıp, fayda sağlayıp, projeler üretmeye çabalıyoruz.” şeklinde konuşarak komisyon çalışmalarını anlattı.

“BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”

CHP Sarıyer Engelliler Komisyonu Üyesi olan Aysun Deniz ise, “Geçen ay burada kermes yaptık yine. Amaç, akülü sandalye alabilmekti. Bireysel olarak hem bizlere, hem komisyonumuza, hem de parti ilçemize bir sürü talep geliyor. Bunları değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu günkü kermesimizin gelirini de Şişli’de 14 yaşında, zihinsel engelli ve kanser hastası bir gencimiz için yaptık. Ona akülü sandalye alıp göndereceğiz. Satılan ürünlerin tümü bağışlanmış ürünler. Hepsini gönüllülerimizden, destek vermek isteyen insanlardan topladık. Özellikle sosyal medyadan yardımseverlere çağrıda bulunduk. Ve talep erken saatlerde olmasına rağmen beklediğimizden büyük oldu. İnşallah daha fazla kalabalık olacak ve amacımıza ulaşacağız. Bir gün sürecek olan bu kermesimizi düzenli olarak haftada bir ya da iki haftada bir yapmayı da planlıyoruz. Tüm yardımseverleri kermesimize bekliyoruz. Birlikten kuvvet doğar.” dedi.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
946 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.