EN YÜKSEK KONUT AİDATI SARIYER'DE ÖDENİYOR - Sarıyer Posta

logo

EN YÜKSEK KONUT AİDATI SARIYER’DE ÖDENİYOR

EN YÜKSEK KONUT AİDATI SARIYER’DE ÖDENİYOR

Yapılan araştırmalar, en yüksek konut aidatının Sarıyer’de ödendiğini ortaya koydu. Araştırmaya göre, Sarıyer’de ortalama konut aidatı rakamının 650 TL olduğu belirlendi.

Dünya Gazetesi’nin haberine göre, Türkiye Veri İşleme Merkezi, İstanbul genelinde 39 ilçe ve 800’ün üzerinde mahallede araştırma yaptı. İstanbul’un ortalama konut aidatlarının belirlendiği raporda, apartman dışındaki yapıların incelemesinde büyük farklılıklar ortaya çıktı. İstanbul geneli için aylık ortalama 16 TL aidat ödendiği belirlendi. Listenin en üst sırasında 650 TL ile Sarıyer yer aldı. Sarıyer’i de 475 TL ile Beşiktaş, 400 TL ile Beykoz, 250 TL ile Şişli, 235 TL ile Başakşehir takip etti.

EN DÜŞÜK AİDAT ORTALAMASINDA FATİH 30 TL İLE İLK SIRADA

Araştırma sonucunda en düşük aidat ödemesinin yapıldığı ilçeler listesinin başında ise 30 TL ile Fatih geldi. Fatih’in ardından Sultangazi 45 TL ile ikinci, Bahçelievler 52 TL ile üçüncü, Güngören 60 TL ile dördüncü, Avcılar 61 TL ile dördüncü oldu. Sarıyer ile Beykoz’un ilk sıralarda yer almasında metrekaresi yüksek konutların fazlalığı etkili oldu.

 

Etiketler: » » » » » » » »
577 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.