EMNİYET’DEN ÖNEMLİ UYARI

logo

EMNİYET’DEN ÖNEMLİ UYARI

EMNİYET’DEN ÖNEMLİ UYARI

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Son günlerde ‘FETÖ soruşturmasında adınız geçiyor’ denilerek vatandaşların dolandırıldığını belirtilirken, bu tür aramalarda hemen 155 Polis İmdat hattına ihbar edilmesi istendi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, son dönemlerde artan telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşların uyanık olmasını istedi. Özellikle cep telefonlarından art niyetli kişilerin vatandaşları arayarak kendilerini polis, asker, hakim, savcı veya kamu görevlisi olarak tanıtıp, verecekleri hesap numaralarına para yatırmaları gerektiğini söyleyip insanları dolandırdıkları ifade eden Polis, son zamanlarda FETÖ ile de vatandaşların korkutularak, dolandırılmak istendiğini belirtti.

HEMEN 155 POLİS İMDAT’I ARAYIN

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, “FETÖ soruşturmasında isminiz geçiyor. Sizi bu soruşturmadan kurtarmamız için şu kadar para vermeniz lazım’ gibi telefonlar alan vatandaşlarımız kesinlikle buna itibar etmesinler. Hatta sorularına cevap vermesinler. kişisel bilgilerini, kredi kartı ve hesap bilgilerini paylaşmasınlar durumu hemen 155 Polis İmdat hattına bildirsinler.”denildi.

BANKALAR UYARILDI

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü vatandaşlara yönelik uyarılarının yanı sıra bir dizi tedbirde aldı. Son zamanlarda, telefon dolandırıcılarının tedirgin eden telefonları üzerine onlara inanan bazı vatandaşlar da bankalardaki paralarını çekerek, bu kişilere teslim ettiği sıkça görülmüştü. Emniyet bu durum karşısında da tedbir aldı. Bu tedbirlerin başında ilçedeki tüm banka müdürleriyle görüşülerek yüksek meblağlı para çekimlerinde emniyetin bilgilendirilmesi istendi.

http://www.sariyerposta.com/

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
1443 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.