EMİRGAN’IN ŞİKAYETİ UYUŞTURUCU!

logo

EMİRGAN’IN ŞİKAYETİ UYUŞTURUCU!

EMİRGAN’IN ŞİKAYETİ UYUŞTURUCU!

İlçe Emniyet Müdürlüğü Emirgan Polis Merkezi tarafından Emirgan’da düzenlenen Huzur Toplantısı’nda vatandaşların en büyük şikayeti uyuşturucu oldu! Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ise hem parklar için oluşturdukları ekipler hem de Yunus timleriyle uyuşturucuya karşı mücadele ettiklerini söyledi.

img_8859Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe genelinde düzenlediği huzur toplantılarına devam ediyor. Bugün Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin başkanlığında Sarıyer Emniyeti, Emirgan’da vatandaşları dinledi. Emirganlılar’ın şikayetleri arasında ilk sırayı uyuşturucu aldı.

EMİRGAN’DA DÜZENLENDİ

Sarıyer’in Emirgan Mahallesi’nde Reşitpaşa Mahallesi’ni de kapsayan ‘Huzur Toplantısı’ düzenlendi. Tüm Emirganlılar’ın ve çok sayıda önemli ismin de davetli olduğu toplantı Portaxe Restorant’da saat 15.00’te yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin ile İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı’nın yanı sıra emniyet müdür yardımcıları vatandaşların emniyet ve güvenlikle ilgili sorunlarını dinledi. Toplantıya Reşitpaşa ve Emirgan Mahalle muhtarları ile STK temsilcileri, cami imamları, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

img_8875“BUNUN ADI MUHBİRLİK DEĞİLDİR VATANDAŞLIK GÖREVİDİR”

Huzur Toplantısı’nın açılışını yapan Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin, ilçede önceliğinin asayiş ve güvenlik hizmeti olduğunu vurguladı. Kaymakam Bilgin, asayiş ve güvenlik hizmetlerinde polise çok önemli görevler düştüğünü, polisin bu görevi en iyi şekilde yerine getirmesi için de vatandaşın işbirliğ yapması gerektiğini kaydetti. Kaymakam Bilgin şunları anlattı: “Emniyetimiz gerekli tedbirleri alıyor. Asayişi sağlamak için çok ciddi bir şekilde çalışıyor. Ancak, her şeye yetişmesi zor olabilir. Burada vatandaş devreye girecek, polisimize yardımcı olacak. Bunun için de çevrenizde gördüğünüz olumsuzlukları polise bildirin.  Ne kadar kısa sürede bildirirseniz, sorunlarımızı o kadar kısa sürede çözeriz. Bildirmezseniz, polis bunu görünceye kadar devam eder. Emniyete yardımcı olacakların başında muhtarlarımız geliyor. Sonra, sivil toplum örgütlerimiz, esnafımız ve vatandaşlarımız bu işi yapacak. Çevrede gördüğünüz olumsuzluğu emniyete bildirin. Bütün olumsuzlukları anlatın. Bunun adı muhbirlik değil, vatandaşlık görevidir.”

SARIYER’İN TEMEL SORUNU MÜLKİYET!

img_8872ÇAMIRCI BİR YILDA YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI ANLATTI

Daha sonra Kaymakam Bilgin, sözü İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı’ya bıraktı. Çamırcı, polis olarak Anayasa’dan ve kanunlardan aldıkları yetki çerçevesinde görev yaptıklarını belirterek, son bir yıl içerisinde Sarıyer’in asayiş ve huzurunu sağlamak için yaptıkları çalışmaları Emirganlılar ile paylaştı. Müdür Çamırcı, geçen yıl yapılan ‘Huzur toplantısı’nda Emirganlılar’ın şikayet konusu olan taleplerini tek tek hatırlatarak, bu konularda yaptıkları çalışmaları da birer birer anlattı.

YUNUS TİMİ KURULDU

Geçen yılki talepler arasında ilk sırayı Yunus Timi kurulması isteği aldığını hatırlatan Müdür Çamırcı, “Geçen yılki huzur toplantımızda sizlerin bizlere ilettiği konularla ilgili neler yaptık bunları bir hatırlayalım.”dedi ve talepleri tek tek sıraladı. Gelen talepler arasında Yunus Timi kurulması olduğunu söyleyen Çamırcı, “Yunus Timi’ni kaymakamımızın da desteğiyle kurduk. Park ve bahçelerle ilgili mobil ekipler kurduk. Her gün bu ekiplerimizin yaptığı işlemler 10’un altına düşmüyor. Dilenci ekibi kurduk. Bunlara müdahale ediyoruz. Yine gözümüzden kaçan olursa, bize bildirin hemen ekibimiz müdahalede bulunsun. Reşitpaşa’daki uygunsuz parklar için çekici aldık. Sizden ricamız arabamız çekildi diye bizi aramayın! Sizlerden ricamız biz buradayız lütfen bir şey olduğunda 155’i aramaktan çekinmeyin. ”dedi.

EN BÜYÜK SORUN UYUŞTURUCU

Konuşmaların ardından Kaymakam Bilgin, sözü vatandaşlara bıraktı. Toplantıda söz alan Reşitpaşa Mahalle Muhtarı Celal Selim ve Emirgan Mahalle Muhtarı Osman Karaçam başta olmak üzere, toplantıya katılan bölge sakinleri şikayetlerini dile getirdi. Emirgan Mahalle Muhtarı Osman Karaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttü çalışmalar nedeniyle teşekkür ederken, en büyük sorunun uyuşturucu olduğunu dile getirerek, “Yapılan çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Ancak bizim şu anda en büyük sorunumuz uyuşturucu. Çocuklarımızı bundan koruyalım. Okulların önlerinde daha fazla polis istiyoruz. Daha görünür olurlarsa iyi olur.”dedi. Söz alan bir vatandaş ise Emirgan Muhtarı Karaçam’ı desteklerken, daha önce polise intikal ettirdiği bir konuda yapılan çalışmadan dolayı da teşekkür etti. Bu vatandaş, “Torbacıları temizlediniz teşekkür ederim.”dedi.

Emirganlılar okullara yönelik uyuşturucu tacirlerinin tehdidi dışında Behçet Kemal- Levent arasında da alkol ve uyuşturucu kullanımı olduğu yönünde şikayetlerini dile getirerek, Emniyet’in sık sık uygulama yapılmasını istedi.

İKİ EKİP MÜDAHALE EDİYOR

Kaymakam Bilgin, “Kamu hizmetleri ne zaman aksarsa vatandaş olarak o zaman fark ederiz. Emniyetimiz birçok tedbir alıyor. Siz çoğu zaman fark edemezsiniz. Okullarımızda çoğunlukla polisimiz sivildir. O yüzden siz fark edemezsiniz.”açıklamalarını yaptı.

İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ise uyuşturucuyla ilgili olarak dile getirilen sorunlara cevap verirken, “Uyuşturucuya hem park ekibimiz hem de Yunus timlerimiz müdahale ediyor. Bu konuda daha sert tedbirler alacağız. Okullarımızda risk değerlendirmesi yaptık. Okul müdürlerimizle sürekli irtibattayız. Telefonumuz 24 saat açık.”diye konuştu.

Abdulhamit ALBEZ

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
1790 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.