Emirgan Sahil Yolu Hangi Aşamada?

logo

Emirgan Sahil Yolu Hangi Aşamada?

Emirgan Sahil Yolu Hangi Aşamada?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Emirgan sahil yolunun denize doğru genişletilmesi projesinde sona gelindi.

emirgan 2İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Emirgan sahil yolunun denize doğru genişletilmesi projesinde sona gelinirken, Bisiklet ve yürüyüş yolu, balık tutma platformları ve 116 araçlık otopark cebi halkın kullanımına açıldı.

Boğaz 8 Metre Daraltıldı

2014 yılı Mart ayında başlatılan çalışmalarda 700 metrelik sahil kesiminde önce denize kazıklar çakılmış, ardından betonlama işlemine geçilerek beton platformlar oluşturulmuştu. 2Küçük bir bölümde betonlama işleminin sürdüğü proje, önümüzdeki günlerde çevre düzenlemeleri de yapılarak tamamen bitirilecek. Çevrede bulunan bazı lokanta ve kafeteryalara otopark sağlamak için yapıldığı iddiasıyla zaman zaman eleştirilen proje nedeniyle İstanbul boğazı Emirgan bölümünde 8 metre daralırken, sahil yolu da 8 metre genişlemiş oldu.

116 Araçlık Otopark,  Bisiklet Yolu, Balık Tutma Alanı

emirgan_sahil_yolu_boyle_Projede otomobiliyle gelen vatandaşlar için 116 araçlık otopark cebi yapılırken, balık tutan vatandaşlarda unutulmadı. Projede Balık tutmak isteyen vatandaşlar için 30 metre uzunluğunda 3 adet balık tutma platformu bulunuyor. 700 metrelik bir bölümü kapsayan projede 2 metre genişliğinde bisiklet yolu, 6 metre genişliğinde ek yaya yürüme yolu bulunuyor. Böylece balıkçıların yürüyüş yapan ya da bisiklete binenleri rahatsız etmeden balık tutmaları amaçlanıyor.  Projenin çevre düzenlemesi tamamlandığında 1550 m2’lik yeşil alana kavuşacak. Proje kapsamında 11 bin 300 m2 lik bir alan yeniden düzenlenmiş olacak.

Etiketler: » » » » » »
2995 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.