Maksut Balmuk uygulama oteli konusuna dikkat çekti

Maksut Balmuk uygulama oteli konusuna dikkat çekti

30 Aralık 2013 Pazartesi 12:55
1288 Okunma
Maksut Balmuk uygulama oteli konusuna dikkat çekti
1Orta Öğretime Geçiş Sitemi’ni eleştirmek için “Orta Öğretime Geçiş Sistemi’ni bir grup züppe hazırlayıp, Bakan’a mı sundu?” şeklinde twet attığı için bir yıl kademe durdurma cezası alıp başka bir okula öğretmen olarak tayin edilen Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Maksut Balmuk, hala uygulama oteli yapılmayan eski öğretmenevine dikkat çekti.

Yeni görev yerine gitmeden izne ayrılıp, resmi anlamda Okul Müdürü sıfatını devam ettiren Maksut Balmuk, Sarıyer Posta aracılığıyla Sarıyerlilere seslendi. “Sarıyer’e 70 yıldır hizmet etmekte olan, binlerce kişinin okuduğu okulumuza bağlanan binanın tam olarak faaliyete geçebilmesi için tüm bürokrasi ve siyasi çevrelerin harekete geçmeleri ve bu konuda devlet ya da vakıf desteklerinin sağlanması gerekmektedir” diyen Balmuk şunları söyledi:

6“BİNADAKİ TÜM EŞYALAR BOZUK VE YIPRANMIŞ DURUMDA”

“Binanın uygulama oteli olarak hizmet verebilmesi için tadilat yapılması kaçınılmazdır. Boya işlerinden demirbaş yenilemelerine kadar birçok yatırıma ihtiyaç duyulmaktadır. Bina gezildiğinde yatak, dolap, TV, mutfak… vs her şeyin bulunduğu görülebilir fakat tüm bunların yıpranmış yada bozulmuş olduğu yani sadece varlıklarının söz konusu olup kullanım için çok da uygun olmadıkları görülecektir.

Bu konuda yatırımı Okul Aile Birliği kaynaklarıyla yapmak mümkün değildir. Çünkü Okul Aile Birliğinin bütçesi bulunmamaktadır.

3Bu tasarrufu kullanmamızın sebebi ise;

Binanın boş kalarak metruk bina olarak değerlendirilmemesi. Öğretmenler Kurulu’nda görüşüp karara vararak, okulun normal eğitime geçirilmesi için duyulan derslik ihtiyacının karşılanması, genel lise öğrencilerinin normal eğitim talepleri, meslek lisesi öğrencilerinin atölye ihtiyacı için binada bulunan mutfaktan istifade edilmesi (ki ocakları öğretmenlerin talebi doğrultusunda yenilenmiştir). 1944-1976 yılları arasında ders yapılan bölümlerin öğrencilerin de istekleri doğrultusunda derslik olarak düzenlemesi, (bu binada sadece meslek dersi olan 10.sınıflarımız ders yapmaktadırlar). Okulumuzda sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle akşam saatlerinde ders yapılması mümkün olmadığından normal eğitimle bu sorunun çözümlenmeye 4çalışılması şeklinde özetlenebilir.

Okulumuzda bulunan fen laboratuvarı gelecek yıllarda ihtiyaç azalacağından ve 2011 deprem güçlendirmesinden sonra aktif olarak kullanılamadığından malzemeleri ilçemizdeki bir ortaokula devredilerek, bu alanın Yiyecek İçecek  (mutfak) Atölyesi olarak tahsis edilmesi müdürlüğümüzce uygun görülmüş ve gerekli donanım malzemeleri Bakanlığımız tarafından gönderilen ödenekle alınmıştır. Atölye için şu anda Sarıyer Belediyesi altyapı çalışması yapmaktadır. Altyapı çalışmasından sonra hizmete açılarak öğrencilerimize modern bir atölye kazandırılmış olacaktır.

 

7"BÜROKRASİ VE SİYASİ ÇEVRELERİN HAREKETE GEÇMESİ GEREKMEKTE"

Sarıyer’e 70 yıldır hizmet etmekte olan, binlerce kişinin okuduğu okulumuza bağlanan binanın tam olarak faaliyete geçebilmesi için tüm bürokrasi ve siyasi çevrelerin harekete geçmeleri ve bu konuda devlet ya da vakıf desteklerinin sağlanması gerekmektedir.


Böylece tarihi yapısına dokunulmaksızın güvenli, sağlıklı ve donanımlı bir uygulama oteline kavuşulabilecektir.

“KENDİ İMKANLARIMIZLA UYGULAMA OTELİ YAPMAK DÜŞÜNCE BAZINDA KALDI”

Tüm bunlara rağmen bahar döneminde meslek öğrencilerinin (bu binada okuyan) staja gidecekleri dönemde bir kısmı okulumuzda istihdam edilmek üzere mevcut durumun kendi imkanlarımızla bir miktar düzeltilmesi suretiyle binanın uygulama oteli olarak hizmete alınması çalışmamız devam etmekte iken şahsımın görev değişikliği nedeniyle şu an için düşünce bazında kalmış, kurumu yönetmeye devam edecek yöneticilerin de aynı doğrultuda hareket etmesi temennimdir.

8Görev yaptığım süre içerisinde desteklerini her zaman hissettiğim Belediye Başkanımız Şükrü Genç ile beraberce birçok projeye ve başarıya imza attığımız çalışma arkadaşlarıma ve Sarıyer basınının önemli ismi Sarıyer Posta’ya konuyu gündeme alarak kamuoyu yaratması nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum.

Sarıyer halkı, bürokrasisi ve siyasetçileri unutmamalıdırlar ki Vehbi Koç Vakfı Lisesi Sarıyer’e mal olmuş bir kurumdur ve sahip çıkıldığı taktirde varlığını ve başarılarını sürdürecektir.

 

 

 
Son Güncelleme: 30.12.2013 12:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.