Ebu Zeyit Kıral cemevi için AK Parti İlçe Başkanı’na teşekkür etti

logo

Ebu Zeyit Kıral cemevi için AK Parti İlçe Başkanı’na teşekkür etti

Ebu Zeyit Kıral cemevi için AK Parti İlçe Başkanı’na teşekkür etti

cem2Cem Vakfı Sarıyer Şubesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılacak cemevi için İBB Meclisi’nden olumlu karar çıkması üzerine Alevi Dedesi Ebu Zeyit Kıral, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’e teşekkür etti. Özdemir ise, “Partimizin adına yakışır şekilde hareket ettik” diye karşılık verdi.

Cuma günü sabah toplanan İBB Meclisi, cemevinin yapılması için karar aldı, alınan karardan memnun kalan Ebu Zeyit Kıral, Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kızının dün akşamki düğün töreninde karşılaştığı Hüseyin Özdemir’e bu memnuniyetini ifade etti. Meclis Üyeleri Halil Canarıkan, Yakup Güngör Mutlu ve Fuat Bay’la birlikte düğüne gelen Hüseyin cem1Özdemir’in elini sıkan Kıral, “Desteğinizden dolayı teşekkür ederiz. Alevi toplumu bu güzel yaklaşımınızı unutmayacak” dedi.

Hüseyin Özdemir ise , “Biz parti olarak adımıza yakışanı yaptık. Bu konuda söz vermiştik, sözümüzü tuttuk” diye karşılık verdi.

Sarıyer Posta’ya konuyla ilgili açıklama yapan Ebu Zeyit Kıral, en kısa sürede cemevi inşaatına başlayacaklarını belirtti.

Bu arada AK Parti Hükümeti tarafından hazırlanan yeni yasa paketinde cemevlerinin ibadet merkezi sayılması, elektrik ve su parası ile Alevi dedelerinin maaşının devlet tarafından ödeneceği maddesinin de yer almasının beklendiği öğrenildi.

Etiketler: » » »
1873 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.