DÜNYA MARKASI ZEKERİYAKÖY'DE

logo

DÜNYA MARKASI ZEKERİYAKÖY’DE

DÜNYA MARKASI ZEKERİYAKÖY’DE

110 yıllık Dünya’nın ilk global gayrimenkul danışmanlık firması olan Coldwell Banker (CB), artık Zekeriyaköy’de! “Biz komşumuzun evini, potansiyel komşu adayımıza sunuyoruz.” sloganı ile yola çıkan CB’nin Bölge Temsilcisi VOG Gayrimenkul’un Broker/Owner’i Cenk Ataç, dünya markasının Zekeriyaköy ile buluşmasını Sarıyer Posta’ya anlattı!

Sarıyer’de gayrimenkul alım satım yapan Cenk Ataç, dünyanın önde gelen ve 110 yıllık bir tarihe sahip Coldwell Banker Gayrimenkul Danışmanlık Firması’nı Zekeriyaköy’e taşıdı. Gayrimenkul sektöründe dünyanın tanıdığı marka altında hizmet vermeye başlayan Coldwell Banker  VOG Gayrimenkul Broker/Owner’i Cenk Ataç, bu önemli markayı Zekeriyaköy’e nasıl getirdiğini ve faaliyetlerini Sarıyer Posta’ya anlattı.

1906 YILINDAN BERİ SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ

Coldwell Banker VOG Gayrimenkul Broker/Owner’i Cenk Ataç, Sarıyer’de üç yıldan beri gayrimenkul sektöründe hizmet verdiğini belirterek,  “Sarıyer bölgesinde 3 seneyi aşkın süredir gayrimenkul alım satımı yaptıktan sonra daha profesyonel yapmaya karar verdim. Ardından gayrimenkulde Dünya’nın en büyük markası olan Coldwell Banker’i çalışmak için tercih ettim.”dedi. Zekeriyaköy, Coldwell Banker hakkında bilgi veren Cenk Ataç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünya’nın ilk global gayrimenkul danışmanlık markası olan Coldwell Banker, 1906 yılından bugüne sektörün öncüsü olan, profesyonellik, güvenilirlik standartlarını belirleyen kurum olmuştur. Konut, lüks konut ve ticari gayrimenkul danışmanlığı alanlarında aracılık hizmetleri vermektedir.”

İNSAN HAYATINDAKİ EN ÖNEMLİ KARAR

Coldwel Banker’in hizmet anlayışına dikkat çeken Ataç, “Gayrimenkul alım-satım kararı insan hayatındaki en önemli kararlardan biridir. Bu gerçekten hareketle CB, bütçesi ne olursa olsun müşterilerinin beklentilerine en kazançlı şekilde cevap verecek şekilde çözüm üretmektedir. CB milyonlarca insanın hayalinin gerçekleşmesine aracı olmuştur. CB Türkiye, CB global kültürünü oluşturan ‘Kaliteli müşterilere, kaliteli hizmet vermek’ ilkesiyle, sektöre yön veren Broker ve Danışmanlarıyla ülke başkanımız Sayın Gökhan Taş önderliğinde Türkiye’de de sürdürmektedir.”diye konuştu.

AVRUPA YAKASININ YÜKSELEN YILDIZI

Coldwel Banker hakkında kısaca bilgi veren Ataç daha sonra Zekeriyaköy başta olmak üzere bölgenin gayrimenkul yapısıyla ilgili düşüncelerini sıraladı. Ataç şunları dedi: “Zekeriyaköy, Avrupa yakasının yükselen yıldızı. Şehrin merkezine yakınlığı, farklı yaşam anlayışı ile İstanbul’un en güzide ve özel kalmış yerlerinden biri. Etrafında yer alan Sarıyer/Çayırbaşı tünelinden sonra yapılan 3. Köprüye bağlantı yolları, yapımı devam eden 3. Havalimanı ile metrekare fiyatlarının sürekli arttığı çok değerli bir yer. Özel ve devlet okulları, özel ve devlet hastaneleri gibi pek çok önemli konuda insanlara ihtiyacı olan her şeyi bulma imkanı da sunuyor. İstanbul’un en fazla değerlenen bölgelerinin başında gelen Zekeriyaköyümüz’ün  doğru pazarlama, yaşayan profil, doğal ve sosyal yaşam alanları ve önümüzdeki günlerde artacak konut çeşitliliği de dikkate alındığında daha fazla hak ettiği değere ulaşacaktır.

DETAYLI BİLİNMESİ GEREKENLER VAR

Gayrimenkul alırken dikkat edilmesi gerekenler ve gayrimenkul danışmanlarıyla çalışmanın yararları üzerinde duran Ataç, “Toplum olarak gayrimenkul alımı en sevdiğimiz finansal yatırım aracıdır. Kar ettiren bir yatırım aracı olarak görülse de bazı riskleri de barındırıyor.”dedi. Bunun nedenlerini anlatan Ataç şöyle devam etti: “Detaylı bilinmesi gereken konular bulunmaktadır. İşte bu noktada profesyonel gayrimenkul danışmanlarından destek almanın önemi ortaya çıkıyor. Özellikle yabancısı olduğunuz bir bölgeden gayrimenkul alıyorsanız, bölgesinde uzmanlaşmış, konusuna hakim bir gayrimenkul danışmanı size en doğru ürünü en doğru fiyata almanızı sağlayacaktır.”

EN DOĞRU FİYATI NEREDEN ALABİLİRSİNİZ

Gayrimenkul alırken en doğru fiyatın bulunması gerektiğinin altını çizen Ataç, “En doğru fiyatı gayrimenkulün pazarlanmasında tek yetkili kılınan kurumsal firmalardan alabilirsiniz. Aksi takdirde aynı gayrimenkulü piyasada farklı fiyatlarda görebilirsiniz, bu da sizin zarar etmenize neden olacaktır.”ifadelerini kullandı.

ÇOĞUMUZ BU LAFI BÜYÜKLERİMİZDEN DUYMUŞUZDUR

“Zamanında oradan bir yer alsaydık şimdi zengin olmuştuk.” sözünü hatırlatan Ataç, “Bu lafı çoğumuz büyüklerimizden, etrafımızdakilerden duymuşuzdur. Unutulmamalıdır ki, yerinde ve zamanında yapılacak gayrimenkul yatırımları diğer pek çok yatırımlardan daha kazançlı olmaktadır.”dedi. Gayrimenkul alım satımında teknik bilginin de çok önemli olduğunu söyleyen Ataç, “Bir de teknik açıdan bakarsak gayrimenkulün tapu sicil kaydı dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. CB bünyesinde çalışan tüm profesyonel gayrimenkul danışmanları aldıkları eğitimler neticesinde ve konularında uzman çok güçlü çözüm ortaklarımız sayesinde sizlere en ince ayrıntısına kadar gerekli bilgileri en şeffaf haliyle sunacaktır.”diye konuştu.

HER ŞEYDEN ÖNCE GÜVEN VERMELİ

Evimizi satarken pazarlamak için kapısını çalacağımız gayrimenkul firmasında bulunması gereken özellikleri anlatan Ataç, “Güven” unsuruna vurgu yaptı. Ataç şunları kaydetti: “Bir gayrimenkul firmasıyla evimizin pazarlanması için anlaşırken her şeyden önce size güven veren bir firma olmalıdır. Ona en kıymetlilerinizden birinin anahtarlarını teslim edeceksiniz. Faaliyet alanının sadece gayrimenkul danışmanlığı olmasına özen gösterin. Bu işin profesyonel olduğundan emin olun. Vergi levhası, ticaret sicil gazetesi gibi belgeleri size ibraz etmesini isteyin. Daha sonra size gayrimenkulünüzün pazarlanması için kullanacağı pazarlama araçlarının örnekli bir sunumunu talep edin, çözüm ortaklarını sorun. Tüm bunlar ışığında eğer gayrimenkulünüzün emin ellerde pazara sunulacağını düşünüyorsanız anahtarınızı gönül rahatlığıyla teslim edin.”

KOMŞUMUZUN EVİNİ POTANSİYEL KOMŞU ADAYIMIZA SUNUYORUZ

CB’nin gayrimenkul danışmanlığında farkını, “Biz komşumuzun evini, potansiyel komşu adayımıza sunuyoruz.” sözüyle anlatan Ataç, tercih nedenlerini sıraladı. Ataç, şunları dedi: “Modern ve profesyonel çalışma ortamı ile danışmanlarımız son derece rahat ve konforlu bir alanda sadece işlerine odaklanır. Gayrimenkul danışmanlarımızdan aylık sabit ücret almıyoruz, masa parası yok. Bunların yanında yüzde 100’e varan paylaşım sistemimiz var. CB, danışmanları tüm dünyada en fazla ciro elde eden 1. şirkettir. Danışmanlarımız tüm Türkiye’deki müşteri altyapısına ulaşabilir ve sektöre hızlı bir giriş yapabilir. CB google altyapısını ve REIDIN analizi ile teknolojiyi en etkin kullanan firmadır. Sektörde ‘çalışan memnuniyeti en yüksek firma biziz. Tüm bu sebepler danışmanların bizi tercih etmesine neden oluyor.”

Coldwell Banker VOG Gayrimenkul

Zekeriyaköy (Ormanada girişi) Sarıyer

Tel: 0212 289 80 80

http://www.sariyerposta.com

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
6589 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.