DSP İlçe Başkanı Orhan: “Adayımızı kendi partimizin içinden çıkaracağız”

logo

DSP İlçe Başkanı Orhan: “Adayımızı kendi partimizin içinden çıkaracağız”

DSP İlçe Başkanı Orhan:  “Adayımızı kendi partimizin içinden çıkaracağız”

DSCF6649DSP Sarıyer İlçe Başkanı Reyhani Orhan, önümüzdeki yerel seçime yönelik hazırlıklarını sürdürdüklerini belirtip, “DSP olarak önümüzdeki yerel seçimde herhangi bir partiyle ortak hareket etmeyeceğiz. Belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için de kendi içimizden aday çıkarıp, seçime gireceğiz” dedi.

Sarıyer Posta’ya yerel seçimle ilgili açıklama yapan Reyhani Orhan, bazı çevreler tarafından DSP’nin seçimde aday çıkarmayacağı yönünde bazı iddialar ortaya atıldığını belirtip, “Bu iddialar hem siyasi bir söylemdir, hem de etik değil. Biz de kendi adayımızı çıkaracağız. Ancak dışarıdan ithal biri olmayacak. Bu konuda herhangi bir kişiye teklif götürmedik. Şu an diğer partilerin adaylarının şekillenmesini bekliyoruz. Bu arada diğer partiler bazı isimleri öne çıkarıyorlar ama bu olay sadece seçmenin nabzını ölçmek için yapılan bir davranıştır” diye konuştu.

DSCF6643“DIŞARIDAN GELEN ADAYLAR PARTİYE ZARAR VERİYOR”

Diğer bazı partilerin tanınmış isimleri adaylarıymış ya da aday olacakmış gibi telaffuz edip, güç kazanmaya çalıştıklarını da söyleyen Orhan şöyle devam etti:

“Biz böyle davranmıyoruz. Ben partimizin içinden birinin aday olması konusunda ısrarlıyım. Çünkü geçmişten büyük dersler aldık. Dışarıdan gelenleri de içimize katacağız ama bu başkan adaylığı konusunda olmayacak. Çünkü bizler bu partiyi yaşatmak için ciddi özveride bulunuyoruz. Dışarıdan gelenlerin verdiği zararı daha sonra telafi etmek zor oluyor. Bu olay Türkiye genelinde böyle. Parti örgütü emek veriyor ama dışarıdan gelen birinin bu emeğin üzerine oturmasını istemiyoruz.”

“ŞÜKRÜ GENÇ KADRO KURAMADI”

Konuşması sırasında Sarıyer Belediyesi’nin CHP’li yönetimini de eleştiren Reyhani Orhan şunları söyledi:

“CHP, belediye yönetiminde bir takım hizmetler yaptı. Başkan Şükrü Genç de kamuoyuna kendini kabul ettirdi ama belediyedeki kadrolaşmayı gerektiği şekilde yapamadı. Bu konuda başından beri bir sıkıntı yaşanıyor. Rutin hizmetleri yerine getirdi ancak ciddi projelere imza atamadı. Gönül isterdi ki ciddi ve kalıcı yatırımlar gerçekleştirilsin. Bu çerçevede ne belediye hizmet binası, ne evlendirme dairesi ne kültür merkezi ne de balıkçılar çarşısı yapılabildi.”

DSCF6646“AKP OY DEVŞİRMEYE ÇALIŞIYOR”

Sözlerine AK Parti’nin siyasi faaliyetleri ve geçmiş dönemdeki belediye yönetimini eleştirerek devam eden Orhan, “AKP geçmiş dönemde burada yerel yönetimde başarılı olamadı. Hem merkezi iktidar hem de büyükşehir onlarda olduğu halde başaramadılar. Başarılı olsalardı zaten seçimi kaybetmezlerdi. Şuanda da hükümet ve büyükşehir tarafından yapılan bir takım yatırımlarla seçimi almak istiyorlar. Ama geçmişte rutin belediye hizmetini bile yapamamış bir belediyecilik sergiledikleri de unutulmadı. Hem başarısızdılar, hem de yandaşlarını koruma ve rant sağlama konusunda ciddi iddialar ortaya atıldı. Bu seçimde öne geçmek için de Ayazağa ve diğer iki mahalleyi Sarıyer’e bağladılar ve buralardan ciddi bir oy devşirmeyi planlıyorlar ama insanlar artık uyandı. Kendileri üzerinden siyasi oyunlar oynanmasını istemiyorlar. Hiç kimsenim oyu çantada keklik değil. İyi hizmet veren yönetime gelsin” dedi.

1784 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.