Dr. Cengiz Tamer’den Sarı Platform toplantısında ileriye dönük mesaj

logo

Dr. Cengiz Tamer’den Sarı Platform toplantısında ileriye dönük mesaj

Dr. Cengiz Tamer’den Sarı Platform toplantısında ileriye dönük mesaj

B“YAŞANACAK VE ÇALIŞILACAK BİR SARIYER İNŞA EDECEĞİZ”

Sarıyer Belediye Başkanlığı için aday adayı olması beklenen eski İstinye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Cengiz Tamer, Sarı Platform Derneği’nin toplantısında yaptığı konuşmada, Sarıyer’le ilgili düşüncelerini paylaşıp, “Yaşanacak ve çalışacak bir Sarıyer inşa edeceğiz” dedi.

Havanın sıcak olması nedeniyle dernek binasının çatı katındaki kafede açık havada gerçekleştirilen toplantıya katılan Sarı Platform Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cengiz Tamer , “Ben Sarı APlatform’a büyük diyorum. Ancak büyüklük olarak şu masanın etrafında toplanan 30-40 kişiyi veya buraya gelemeyenleri kastetmiyorum. Bence bir sivil toplum kuruluşunun büyüklüğü ait olduğu yörede yaptığı etkinliklerin gücüyle saptanır. Sarı Platform’a büyük derken bunu kast ederek söylüyorum. Gerçekten de Sarıyer ölçeğinde çok büyük, etkin, güzel işler yapıyor” dedi.

Sivil toplum kuruluşlarının en büyük görevinin çalışılacak ve yaşanacak bir Sarıyer yaratmak olduğunu belirten Dr. Cangiz Tamer şöyle devam etti:

D“DÜNDEN BUGÜN BUGÜNDEN DE YARIN DAHA İYİ OLACAK”

“Neden ikisi de çok önemli? Çünkü yaşanacak bir Sarıyer tek başına bir şey ifade etmiyor. Yaşarız ama buradaki yaşamamızı temin etmek için Sarıyer’in dışında bir yere çalışmaya gidersek bir tarafı eksik kalır. Sadece çalışılacak Sarıyer de bir anlam ifade etmiyor. Çünkü çalıştığımız yer başka, yaşayacağımız başka bir yer olursa yine eksiklik olur. Örneğin; sanayi bölgesinde çalışıyor, iyi para kazanıyoruz, son model arabamız var ama Sarıyer’e bir katkımız olup, orada yaşamıyoruz. Gidip başka bir yerde milyon dolarlık villa alıyor, orada yaşıyoruz. Bence hepimizin ortak hedefi çalışılacak ve aynı zamanda yaşanacak bir Sarıyer olmalı. Bu da ancak kültürüyle, sanatıyla, sporuyla, turizmiyle ve eğitimiyle birlikte olabilecek bir olay. İşte Cbunu Sarı Platform her yönüyle yerine getirdiği için büyük diyorum. Sivil toplum kuruluşları bunu yaparken, Sarıyer’i yönetenlerle birlikte, başta belediye olmak üzere el ele vererek, gönül gönüle hep birlikte bunu başarmalı. Ben diyorum ki dünden bugün, bugünden de yarın daha iyi olacak. El ele vererek hep birlikte yaşanacak ve çalışacak bir Sarıyer’i inşallah inşa edeceğiz.”

2515 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.