Dr. Cengiz Alp CHP’den aday adaylığı başvurusunu yaptı..

logo

Dr. Cengiz Alp CHP’den aday adaylığı başvurusunu yaptı..

Dr. Cengiz Alp CHP’den aday adaylığı başvurusunu yaptı..

AASarıyer’in sevilen siyasetçisi Dr. Cengiz Alp, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu. Dr. Alp, “Başkan olursam Sarıyer’i hiçbir ayrım yapmadan hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Uzun süreden beri aday adaylığı için başvurması beklenen Dr. Cengiz Alp, bugün saat 16:00’da CHP ilçe Başkanlığı’na gitti. Herhangi bir duyuru ya da organizasyon yapmamasına karşın partililer ve basın mensupları tarafından yakın ilgi gören Dr. Cengiz Alp, başvuru dosyasını İlçe Başkanı Mehmet Deniz’e teslim etti. Dr. Alp, başvurusundan sonra basına yaptığı açıklamada neden başkan aday adayı olduğunu anlatıp, seçildiği takdirde neler yapmak istediğini ifade etti. Dr. Alp şunları söyledi:

C“SOSYAL DEMOKRASİ BAYRAĞINI DAHA YUKARILARA ÇEKMEK İSTİYORUZ”

“Sarıyer’de zaten bir belediyemiz ve belediye başkanımız var ve çok iyi hizmetler yapıldı. Biz, CHP’de zaten gönderde olan sosyal demokrasi bayrağını daha yukarılara çekmek istiyoruz. Hep beraber gireceğimiz bu bayrak yarışında partiye daha yararlı olacağımızı düşünüyorum. Dilerim hayırlı uğurlu olur. Dileğim ve isteğim, en baştan itibaren eğilim yoklamasıydı ama genel merkezimiz karar verir ve merkez yoklaması yaparsa, Sarıyer’de CHP adaylığından kim çıkarsa, sonuna kadar maddi, manevi, siyasi ve ticari destek vereceğimin bilinmesini isterim. Tüm amacımız iktidar gücümüzü daha artırmak ve daha güçlü bir meclis grubu ile Sarıyer’e hizmet etmektir. Önümüzdeki döneme sevgiyle, heyecanla, barış içinde, hoşgörüyle yaklaşıyor ve bunun için de büyük umut ve heyecan duyduğumu belirtmek istiyorum.”

B“SARIYER’DE YAŞAMAK BİR AYRICALIK OLSUN İSTİYORUM”

“Sarıyer’i Sarıyerlilerle birlikte yöneteceğiz” diyen Dr. Cangiz Alp konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İkinci hedefimiz ise bu binada çalışan çay görevlisinden en üst makamdaki İlçe Başkanımızın ve tüm partililerin başını göre erdirecek, gurur duyacağı, şeref duyacağı, zevk duyacağı, sosyal demokrat bir iktidarın sonuçlarını, ürünlerini göreceği bir iktidar yaratmaktır. Sarıyer’de yaşayan, CHP’nin dışında olan tüm katmanların da dahil olduğu hiç bir ayrım gözetmeden, etnik köken, cinsiyet, mezhep ayrımı yapmadan herkesin, emeklisinden öğrencisine kadar tüm bu özel gruplara pozitif ayrımcılık yapıldığı, çevreciliğin birinci plana çıkarıldığı, Sarıyer topraklarının çok kıskançlıkla korunarak çevrecilik adına yeşil kalmasının sağlandığı, gökdelen ve plazalardan daha uzak, bazen hiçbir şey yapmamış olmanın çok şey yapılmış olmasına inanan bir kişi olarak hizmet vermek istiyorum.Sarıyer’de yaşamak bir ayrıcalık olsun istiyorum. Bunu sosyal demokrat bilinçle, ilkelerle ve öncelikle merkezine insan konulan hizmet anlayışıyla yapacağımıza inanıyorum. Eleştirilmekten korkmuyoruz. Eleştiriler başımın üstüne ama haksızsa da buna verilecek cevabımız mutlaka olacaktır. 35 yıllık birikimin öğrettiği bir şey var. Tüm komplekslerimizden ve tüm yanlış eğilimlerimizden arınarak birbirimizi kucaklarsak, birbirimize sevgiyle sarılırsak, nitelikli insan unsurunu ön plana çıkararak Sarıyer’de herkese büyük yer olduğunu düşünüyorum”

A“KAMUNUN RANTI ÜÇ BEŞ KİŞİNİN CEBİNE İNMEMELİ”

Belediyeciliğin yalnızca inşaat yapmak olmadığını vurgulayan Dr. Cengiz Alp, “Belediyeciliğin gelişigüzel yerlerde, gizli kapaklı kapalı kapılar arkasında başka hesaplar yaparak, kamunun elde edip  kamuya gitmesi gereken rantın üç beş kişinin cebine indiği belediye anlayışını tamamen reddediyorum” dedi.

Dr. Alp, bu sözlerinin yanlış anlaşılmaması gerektiğini de belirterek, “Bu söylediklerim yanlış anlaşılmasın, bunları Sarıyer için değil Türkiye geneli için söylüyorum” diye de ekleme yaptı..

Dr. Alp, kendisinden kısa bir süre önce belediye başkan aday adaylığı için başvuru yapan Nazan Özbaykal Şenolsun’la da bir süre sohbet etti. (Tuncay DAĞLI)


2337 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.