DONALD TRUMP'TAN SAVAŞ AÇIKLAMASI!

logo

DONALD TRUMP’TAN SAVAŞ AÇIKLAMASI!

DONALD TRUMP’TAN SAVAŞ AÇIKLAMASI!

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, izleyeceği dış politikanın uluslarla değil terör örgütleriyle savaşmak olduğunu açıkladı.

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, başını çekeceği yeni yönetimin yıkıcı dış politika yerine uluslarla daha barışçıl, terörle savaşçıl bir yol izleyeceğini aktardı.

Görevine 20 Ocak 2017’de başlayacak Trump, 8 Kasım’daki seçimlerden galip ayrıldığı eyaletlere düzenlediği “teşekkür turu” kapsamında Kuzey Carolina’da konuştu.

Savunma Bakanlığına emekli General James Mattis‘i aday gösterdiğini açıklayan Trump, yeni yönetimin askeri ve dış politikasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

TERÖRLE MÜCADELEYE ODAKLANACAĞIZ

ABD’nin yabancı ülkelerdeki çatışmalara müdahale etmek yerine terörle mücadeleye odaklanması gerektiğini vurgulayan Trump, şunları kaydetti:

Hakkında hiçbir şey bilmediğimiz yabancı rejimleri devirme yarışına son verip terörü, DAEŞ‘ı yenmeye odaklanmamız gerek. Bu amaçları paylaşan her ülke ABD’nin ortağı sayılacak. Eski dostluklarımızı güçlendirip yeni dostluklar kurmak istiyoruz. Tarihten aldığımız dersle istikrar sağlamak istiyoruz. Artık bu yıkıcı dış müdahale politikalarına ve kaosa son verilmeli.”

Etiketler: » » »
1637 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.