DOKTORLUKTAKİ BAŞARISINI KİTABLA TAÇLANDIRDI sarıyer posta

logo

DOKTORLUKTAKİ BAŞARISINI KİTABLA TAÇLANDIRDI

DOKTORLUKTAKİ BAŞARISINI KİTABLA TAÇLANDIRDI

Sarıyer’in tanınan ve sevilen doktorlarından Ahmet Nabi Kızmaz, cerrah olarak gösterdiği başarıyı edebiyat alanında da yeni kitabıyla taçlandırıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı mektupla adından söz ettiren Sarıyer’in sevilen doktoru Kızmaz, bu sefer karşımıza ‘Çiçekler Karda da Açar’ isimli kitabıyla karşımıza çıktı.  15 Temmuz Darbe Girişimi ardından Türkiye’yi federasyonlara bölme planları konusunda Cumhurbaşkanı’na yazdığı açık mektupla uyarılarda bulunan Kızmaz, yazdığı kitapta ülkemiz üzerinde masum gösteriler maskesi ardından oynan oyunlara idealist bir doktorun penceresinden edebiyatçı gözüyle bakıyor.

BİR MEYDAN OKUMA KİTABI

Kızmaz ‘Çiçekler Karda da Açar’ adlı eseri için, “Bu kitap meydan okumadır. İdeolojinin dar kalıplarına, bir çelik gürz gibi inançlarımızı vurmak amacını taşır. Her zaman gençlik olmuştur; olacaktır. Dün, kanlı kavganın tarafı olan gençler; atölyelerde, hastanelerde, hapishanelerde beraber oldular; dostluklar kurdular. Bu yurtsever Türk aydınları, sağcısı solcusu ile bugün konuşabilmekte, arkadaşlık ve iş ortaklıklarıyla dostluklar yarabilmektedirler. Kitaptaki olaylar tamamen gerçektir. Savaşımız kişilere değil yanlışa karşıdır. İyiye güzele ve insana doğru koşumuz devam etmektedir.” Diyor.

“TARİHTEN DERS ALALIM”

Kitabın tanıtımın ayrıca şunlar belirtiliyor: “Osmanlı’nın dağıtılmasından sonra Türk milleti ile birlikte yaşamak ve mücadele etmek için servet ve saadetlerini, ailelerinin en kıymetli fertlerini kaybetmek pahasına Anadolu yaylasına koşanlar; bu koşunun sonunda bir millet oluşturmuşlardır. İki Dünya harbinin bize acı sonuçlar oldu.1968 de masum öğrenci olaylarının ‘Halklara özgürlük” sloganı ile başlayan eylemler zinciri bu gün kardeşliğimizi tehdit ediyor. Dün olduğu gibi bugün de Anadolu Yaylası’nı bize çok gören, sözde dost devletler, kendi aralarında sınırları kaldırır, bayrakları birleştirirken; bize, farklılıklarımızı kışkırtarak, yeni sınırlar ve yeni bayraklar armağan etme çabasındadırlar. Hepimizin yanlışları oldu; bu günü, o yanlışlar üzerine inşa etmeyelim. Yeniden büyük bir millet olmanın savaşını kazanalım. Birliğini koruyamayan ortak değerlerini yaratamayan toplumlar yok olmaya mahkûmdur. Tarihten ders alalım ancak ders olmayalım…”

Etiketler: » » » » » » » » » »
784 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.