Dilek Doğan'ın Babası: "Ölüm Tehlikesi Var"

logo

Dilek Doğan’ın Babası: “Ölüm Tehlikesi Var”

Dilek Doğan’ın Babası: “Ölüm Tehlikesi Var”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü  Sarıyer’de düzenlediği terör operasyonu sırasında yaralanan ve tedavisi süren Dilek Doğan’ın babası Metin Doğan, “Sabah bize beyninde ödem oluştuğunu söylediler.

Sarıyer’de polis operasyonunda yaralanan Dilek Doğan’ın ailesi, kızlarının sağlık durumuyla ilgili basın açıklaması yaptı. . Baba Metin Doğan, “Şu an ölüm tehlikesi var yani. Yaşam mücadelesi veriyor ama yaşayacak durumda da değil.” dedi.

DİLEK DOĞANGeçtiğimiz günlerde polis tarafından vurularak yaralanan ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Dilek Doğan’ın ailesi, kızlarının sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Ailenin açıklaması sırasında oturma eylemi yapmak isteyen Halk Cephesi üyesi bir grubun açtığı pankartı almak için hastane önüne gelen çevik kuvvet polislerine Dilek Doğan’ın annesi tepki gösterdi. Anne Doğan ve ailenin tepkisi üzerine çevik kuvvet polisleri uzaklaştı.

BABA METİN DOĞAN: İNŞALLAH KIZIMIZ YAŞAR…!

Baba Metin Doğan, “Dün bize verilen bilgiye göre bugün öğleden sonra uyandıracaklardı. Biz de o ümitle geldik buraya. Fakat sabah bize verilen bilgiye göre biz şeyleri çektik fakat beyinde ödem oluşmuştur, beyin biraz çalışmama halindedir. Yani beyni şu an çalışmıyor. Ben yanına girdim eline, ayağına dokundum hiçbir tepki vermedi. Şu an ölüm tehlikesi var yani. Yaşam mücadelesi veriyor ama yaşayacak durumda da değil. Bunu çok iyi biliyorum. İnşallah kızımız yaşar. Faşizmin kurşununa yenik düşmez. Soruşturmayla ilgili zaten avukatlar ilgileniyor.”

Olay hakkında bilgi veren baba Doğan, “Geldiklerinde saat dörttü. Çocuklarımın bir kısmı dışarda oturuyorlardı. İçeri girer girmez kapı kilitli olsaydı kapıyı kıracaktık dedi. Şu an ölümle pençeleşen kızım ‘galoş giyeceksiniz burası dingonun ahırı değil’ dedi. Gitti geldiler ‘galoşum yok’ dediler. ‘Yoksa postalları çıkaracaksınız’ dedik. Bir daha gitti geldi silahı böyle yani. Bu şekilde kızla tartışma sırasında direkt sıktılar.” dedi.

Etiketler: » »
916 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.