DENİZCİLEŞME MERKEZİ CNR’DE

logo

DENİZCİLEŞME MERKEZİ CNR’DE

DENİZCİLEŞME MERKEZİ CNR’DE

Sarıyer Denizcileşme Merkezi, denizcilik sektörünün en kapsamlı ve en büyük buluşması olan “CNR Avrasya Boat Show 11. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı”nda kurduğu standıyla İstanbullulara denizin önemini ve Sarıyer’in güzelliğini anlatıyor.

Sarıyer Belediyesi, Tüm Denizciler Derneği (TÜMDER) ve Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR)’un işbirliğiyle kurulan Sarıyer Denizcileşme Merkezi  standıyla fuarda yerini aldı. Türkiye’de bir ilk olan Sarıyer Denizcileşme Merkezi, çocuklara deniz sevgisini aşılamak ve deniz sporlarını yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Tümamiral Cem Gürdeniz’in de katıldığı fuarda, Sarıyer Denizcileşme Merkezi standını ziyaret eden vatandaşlar birbirinden ilginç deniz araçlarını ve  dünyayı dolaşan rekortmen kayıkları görme şansı yakaladı. Stantta ayrıca gemi simülasyonu ve bir tekneyi gösteren hologram da bulunuyor.

“TARİHİ ÖNEMİ VAR”
Türkiye’nin en büyük denizcilik fuarının önemine dikkat çeken Sarıyer Denizcileşme Merkezi Kurucusu Tümamiral Cem Gürdeniz, 8333 km. sahili olan bir ülkede ilk kez bir belediyenin ‘denizcileştirme’ye yönelik bir çalışma başlattığının altını çizdi. Gürdeniz,  “Sarıyer Denizcileşme Merkezi için bu büyük fuarda stand açmış olmasının tarihi bir önemi vardır. Bu devrimsel nitelikte özellikleri olan bir projedir. Türkiye’nin uygarlaşmasında denizin rolünü, denizciliğin önemini benimseyen bir proje olarak, Sarıyer Belediyesi’ne hem tarihi bir görev yüklüyor, hem de tarihi bir fırsat sunuyor. Bu tarihi fırsatı çok iyi görüp değerlendirdiği için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ediyorum.”dedi.

 “GELİŞİM DENİZLERDE BAŞLAR”

CNR Avrasya Boat Show 11. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı’nda Sarıyer Denizcileşme Merkezi Standını ziyaret eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise duygularını şöyle dile getirdi: “Deniz, bir ülkenin gelişiminde çok büyük öneme sahip. Gelişim denizde başlar. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde malesef Türk toplumu her zaman Anadolu’ya hapsedilmeye çalışılıyor. Denizdeki gücümüzü ve kuvvetimizi yakalamamız lazım. Bu işi başlatan sevgili Amiral’ime ve genç arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Burada oluşturulacak bir yapılanmayla Türk ulusal deniz sektörüne ve savunmasına katkı sunabileceğimizi düşünüyoruz. Ayrıca Sarıyer balıkçısını daha eğitimli ve donanımlı bir hale getirmek, kullandıkları son teknoloji cihazların tüm yönlerini ve özelliklerini onlara anlatacak bir eğitim ortamı sağlamayı hedefliyoruz. Kısacası, yarına faydası olacak güzel şeyler yapmaya gayret ediyoruz.”

11 – 19 Şubat 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de devam edecek fuarda Sarıyer Denizcileşme Merkezi standı sizleri bekliyor olacak.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » »
1080 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.