DENİZ YOLU İSTİYORUZ

logo

DENİZ YOLU İSTİYORUZ

DENİZ YOLU İSTİYORUZ

Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci, mahallesinden Beşiktaş’a deniz yoluyla 15 dakikada gidilebileceğini belirtirken,  “Maalesef 2 saatte gidiyoruz.”dedi.

Sarıyer Merkez Mahalle Muhtarı Sinan Yüksel, Yeni Mahalle Muhtarı Ahmet Çınar, Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Rumelikavağı Muhtarı Sinan Demirci geçtiğimiz ay gazetemize yaptıkları açıklamada Sarıyer’den Beşiktaş’a deniz otobüsü koyulmasını istemişti. Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci de mahallesinden de Beşiktaş’a deniz yolu önerdi.

İKİ SAATTE BEŞİKTAŞ’A GİDİYORUZ

Muhtar Sinan Demirci, Sarıyer’den Beşiktaş ve Kadıköy gibi ilçelere yolculuk etmenin büyük sıkıntı olduğunu söyledi. İstanbul’da kara yolunda tüneller yapıldığını ve buna gerek olmadığını belirten Demirci, “Biz de bir sahil ilçesiyiz. Diğer ilçelere gitmek isterken hem zaman kaybı yaşıyoruz hem de yoruluyoruz. İstanbul’da sürekli tüneller yapılıyor ama buranın zaten doğal bir tüneli var. Yetkililer deniz yolunu avantaj haline getirebilir. Deniz yolunu iyi kullanamıyoruz. Mesela Beşiktaş’a 15 dakikada gitmek varken iki saatte gidiyoruz. Büyükşehir’in bu konuda proje üretmesi gerekiyor. Bu boğaz başka bir ülkede olsaydı burası ihya olurdu. Maalesef bu fırsat kullanılmıyor” dedi.

 RUMELİ KAVAĞI’NDA ULAŞIM SORUN

Sinan Demirci, mahallesindeki ulaşım sorunun deniz yoluyla çözülmesini isterken dolmuş ve otobüsle ulaşımdaki aksaklıkları da dile getirdi. Muhtar Demirci,“Havuz uygulaması aslında çok iyi! Ama uygulamada sorunlar yaşanıyor. Rumeli Kavağı – Sarıyer arası çalışan minibüsler artık Ferahevler Kaymakamlığı’na dek çalışıyor. Bu halk için harika ama aksamalar var. Bunların başında nöbet sorunu geliyor. Nöbetlere riayet edilmiyor.”dedi.  Demirci, 8 tane minibüs hattı olduğunu ama hepsinin aktif olarak çalıştığından şüphe ettiğini sözlerine ekledi.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
1226 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.