Deniz: Vatandaşların listesi hazır

logo

Deniz: Vatandaşların listesi hazır

Deniz: Vatandaşların listesi hazır

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz,  katıldığı  ‘Taban Konuşuyor’ adlı radyo programında Pazar günü yapılacak olan ön seçimlere dair önemli mesajlar verdi.  Anahtar listelerin hazırlandığı iddialarına da yanıt veren Deniz, “Vatandaşların listesi hazır.  Kimse vatandaşın düşüncesine karşı siyaset yapmasın” dedi

Yön Radyo’da yayınlanan ‘Taban Konuşuyor’ adlı radyo programına katılan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, pazar günü yapılacak ön seçim sürecini değerlendirdi. Önemli mesajlar veren Deniz,  ön seçimin Türkiye demokrasisine katkı sunacağını belirtti.

“İddialar asılsız”

Ön seçim sürecinde anahtar listelerin hazırlandığı iddialarında da yanıt veren Deniz, böylesi bir durumun söz konu olmadığını belirterek, “ Bu tip iddialar asılsızdır. Bunlar bizim dışımızda olan kesimlerle bizim karşımızda olan gruplar ile bu demokrasi şölenini görmezde gelen medyanın işidir. Bu tür iddialar adaylara da saygısızlıktır CHP’ye de saygısızlıktır. Üyelerimiz kararları vermiştir. Bizlerin bu demokrasi şölenini görmeyen yerel ve ulusal medyayı da yadırgıyorum” şeklinde konuştu.

“Ön seçimin Türkiye demokrasisine katkı sunacaktır”

5Ön seçimin partide büyük bir hareketlenmeye neden olduğunu ifade eden Deniz, “Bizler yaklaış1 senedir ön seçim talebinde bulunuyorduk.  Bu talebimizin genel merkez tarafından kabul edilmesi bizleri mutlu etti. Ön seçim sürecini ilk olarak gene CHP yapmıştı. Diğer partilerin adayları farklı yerlerden belirlenirken bizim adaylarımızı halkımız seçiyor. Ön seçimin Türkiye demokrasisine katkı sunacaktır. Ön seçimle artık üye ile halk arasında köprü kurulacak. Vatandaşların milletvekili neden mahalleye gelmiyor, neden şuraya gelmiyor’ gibi söylemleri de son bulacak. Ya da milletvekillinin bir yanlışını bizlere soramayacaklar artık. Çünkü kendileri seçmiş olacaklar sorumluluk kendilerine ait olacak. Ayrıca ön seçim öncesi hareketsiz olan parti ön seçim sayesinde hareketlendi. İşte eski milletvekillerimiz, eski bakanlar ilçemize geldiler, mahalle çalışmalarına katıldılar. Tüm bunlar sayesinde halka karşı nasıl bir dil kullanmamızı gerektiğini öğrendik. Şimdi daha güçlüyüz”  diye kaydetti.

Pazar günü yapılacak olan ön seçim için partililerde uyarıda bulunan Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü:  Seçim çalışmalarımızı tamamladık. Seçim koordinasyon merkezimi oluşturduk. İstanbul’da 39 ilçede sandıkları kuruldu. Sarıyer’de 30 sandık kurulacak. Üyelerimizin dikkat etmesi gereken kurallar var.  En az 12 kişiye, en fazla ise 22 kişiye oy verebilirler. Kağıtların üzerinde herhangi bir karalama durumunda oyları geçersiz sayılacak.  Sarıyer merkezde bulunan Sarıyer İlköğretim Okulu’nda oy kullanma işlemi yapılacak. Tüm üyelerimizin sandık başına gitmesi gerekiyor. Engelli vatandaşlarımızın oy kullanmalarını kolaylaştırmak amacıyla gerekli önlemleri alacağız. Araç tahsis edeceğiz. Ayrıca bize ulaşan ve oy kullanmak isteyen üyelerimize yönelikte araçlarımız gün boyunca muhtarlıkların önünde kalkacaktır”

 

Etiketler: » » » » » » »
1051 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.