Denetimler bayramdan sonra da devam edecek

logo

Denetimler bayramdan sonra da devam edecek

Denetimler bayramdan sonra da devam edecek

gazete srıyer postaKurban Bayramı öncesi gıda imalatçılarına yönelik denetimlerin daha da arttığını belirten Şükrü Genç, “Bayram öncesi gıda ürünlerinin sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaştırılması için denetimler sıklaştırıldı” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, gıda imalatçılarına yönelik rutin denetimlerin, Belediye Sağlık İşleri Birimi ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, Kurban Bayramı öncesi artarak devam ettiğini belirtti. Yaklaşan bayram öncesi, yıl içerisinde periyodik olarak devam eden denetimleri sıklaştırdığının vurgusunu yapan Genç, “Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi ve Zabıta Müdürlüğü ekipleriyle birlikte, ilçemizde gıda üzerine faaliyet gösteren tüm imalathanelere yönelik denetimlerimizde, halkımızın güvenli gıda tüketebilmelerini hedefliyoruz” dedi.

Amaç, güven içinde tüketim sağlamak 

18082010 (2)(1)Denetimler de, iş yerlerinin genel temizliğinden, personel ve alet-ekipmanın hijyeniğine kadar, her detayın kontrol edildiğini söyleyen Genç, “İmalatçı tarafından satışa sunulan gıda ürünlerinin güvenliği, kalitesi, saklama koşullarının yasalara uygunluğu denetliyoruz. Gerektiği takdirde iş yerlerine yasaların öngördüğü cezai işlemleri başlatıyoruz. Amacımız, Kurban Bayramı öncesi ve sonrasında halkımızın güven içinde gıda tüketimini sağlayabilmeleri” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » »
1800 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.