Demircan: Üçüncü Köprü Beni Çok Gururlandırdı

logo

Demircan: Üçüncü Köprü Beni Çok Gururlandırdı

Demircan: Üçüncü Köprü Beni Çok Gururlandırdı

Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı, seçime günler kala Sarıyer’de esnaf ve dernek ziyaretlerinin ardından,  yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çalışmaları yerinde inceledi.

38POIİstanbul Boğazı’nda Sarıyer-Beykoz arasında Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve adıyla yürütülen, 700’ü mühendis toplam 6 bin 500 personelle 24 saat esasına göre yürütülen çalışmalarla devam eden projede, sona doğru yaklaşıldı. 29 Ekim’de açılması planlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki kedi yollarının tamamlanmasıyla birlikte Asya ve Avrupa kıtaları bir kez daha birbirine bağlandı.

TEKNEYLE GARİPÇE’YE ÇALIŞTI 

Köprü yapımı başladığı günden itibaren çalışmaları yakından takip eden Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Beyoğlu’nda görev yapan din görevlileri ve aileleriyle birlikte tekneyle Garipçe’ye gitti.
AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Hüseyin Bürge’ninde eşlik ettiği tekne gezisinde 3. Köprü’yü ilk defa gören vatandaşlar büyük heyecan yaşadı. Havanın kararmasıyla oluşan renk cümbüşü köprüde tablo gibi görüntüler ortaya çıkardı. Bazı vatandaşlar köprünün son halini sosyal medya hesaplarından çektikleri selfie ile takipçileri ile paylaştılar.

“ÜLKEMİZİN GÜCÜNÜ YAKINDAN MÜŞAHEDE ETMEK BENİ HEYECANLANDIRDI”

Köprünün gece ışıklandırılması sonucu oluşan görüntüye hayran kaldığını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Gerçekten çok farklı hisler yaşıyorum ve kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü köprümüzün aşamalarını takip ediyorduk ama köprünün altından gece geçmek çok güzel bir nostalji oldu bizim için. Gördüğüm manzaralar ile gurur duydum. Ülkemizin gücünü yakından müşahede etmek beni heyecanlandırdı. Memleketimiz adına dünya çapında yapılan projeler bizi gururlandırıyor” dedi.

Etiketler: » » » » » »
917 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.