3 DARBECİ ASKER KAYIP

logo

3 DARBECİ ASKER KAYIP

3 DARBECİ ASKER KAYIP

Yunanistan’da yayımlanan To Vima gazetesi, Marmaris’teki suikast girişimiyle bağlantılı üç askerin daha Yunanistan’a kaçtığını ve bu askerlerin kayıp olduğunu duyurdu.

Yunanistan’da yayımlanan To Vima gazetesi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bu ülkeye kaçan darbecilerle ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu. Gazeteye göre, Marmaris’teki  Marmaris’teki  suikast girişimiyle bağlantılı üç asker daha Yunanistan’a kaçtı ve bu askerler kayıp.

DARBECİ ASKERLERİN İFADESİNDE ORTAYA ÇIKTI

Habere göre, Cumhurbaşkanı’na suikast girişimine karıştığı iddia edilen Halil Çetin ve Fatih Arık adlı iki komandonun Yunanistan’a kaçtığı ortaya çıkmıştı. To Vima, iddiayı Çetin ve Arık’ın ifadelerine dayandırdı. Darbecilerin ifadesine göre 15 Temmuz sonrası Dedeağaç’tan  Yunanistan’a girdiklerinde yanlarında 3 asker daha vardı.

BİR DAHA HABER ALINAMADI

Askerler, Selanik’ten Atina’ya gitmek üzere otobüse binen 3 askerden daha sonra hiçbir haber alamadıklarını söyledi. 3 asker, Ahmet Çamoğlu, Yücel Özcan ve Mustafa Özal ‘ın Yunan makamları tarafından yakalanarak  Türkiye’ye iade edilmiş olabileceği söyleniyor.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
333 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.