ÇYDD üyesi üniversiteliler liselileri yüksek öğrenime hazırlayacak

logo

ÇYDD üyesi üniversiteliler liselileri yüksek öğrenime hazırlayacak

ÇYDD üyesi üniversiteliler liselileri yüksek öğrenime hazırlayacak

AÇağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Sarıyer Şubesi üyesi olan üniversiteliler tarafından, ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına üniversiteye hazırlık sınavı için ders verileceği belirtildi.

ÇYDD Sarıyer Şube Başkanı Gül Çağlayan tarafından değişik üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerin kaynaşması amacıyla kahvaltı verildi. Kahvaltıya katılan İTÜ, Yıldız Teknik, Marmara ve İstanbul Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinde okuyan öğrenciler hem birbirleriyle tanıştı hem de yaşama geçirmek istedikleri projeler konusunda düşüncelerini paylaştılar.

CGÜL ÇAĞLAYAN: “YOKSUL ÖĞRENCİLERİN DE ÜNİVERSİTEDE OKUMAYA HAKKI VAR”

Kahvaltıda buluşan öğrenciler de dahil olmak üzere çok sayıda üniversiteliye aylık 150 TL burs verdiklerini söyleyen Gül Çağlayan, “Dernek olarak Türkiye genelinde binlerce üniversite öğrencisine imkanlarımız dahilinde burs veriyor, gezilere götürüyor, öğrenimleriyle ilgili destek sağlıyoruz. Onlar da kendi aralarında gruplar oluşturup, yaşama geçirmek istedikleri projelerle ilgili olarak çalışmalarda bulunuyorlar. Bu dönem de ekonomik durumu iyi 55olmayan lise öğrencilerini üniversite sınavına hazırlamak için yeni bir proje uygulamak istiyorlar. Dernek binamızda lise öğrencilerinin sınava hazırlanması için ders verecekler. Bu proje hem öğrencilerin kaynaşmasına hem de bilgi paylaşımına neden olup, maddi durumu iyi olan öğrencilerle olmayanlar arasındaki eğitim dengesizliğini de biraz olsun yok etmeye yönelik olacaktır. Çünkü maddi durumu iyi olanlar kadar yoksul ailelerin çocuklarının da üniversitede okuma hakkı var” dedi.

Dernek yöneticilerinin de katıldığı kahvaltıda ADD Başkanı Fahrettin Serdaroğlu bir konuşma yaparak, öğrencilerden Türkiye Cumhuriyeti’ne, Atatürk’e ve laik cumhuriyetin devrimlerine sahip çıkmalarını istedi.

 

1196 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.