CUMHURİYET SAVCISI'NA SİLAHLI SALDIRI!

logo

CUMHURİYET SAVCISI’NA SİLAHLI SALDIRI!

CUMHURİYET SAVCISI’NA SİLAHLI SALDIRI!

Terör ve örgütlü suçlar bürosuna bağlı çalışan savcı Evliya Çalışkan’ın aracına İstanbul Sultangazi’de silahlı saldırıda bulunuldu.

Sultangazi‘de Cumhuriyet Savcısı Evliya Çalışkan’ın içinde bulunduğu araca silahla ateş açıldı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Evliya Çalışkan‘ın içinde bulunduğu otomobil, TEM Otoyolunda seyir halindeyken, aynı istikamette giden başka bir araçtaki şahıslarca silahla ateş açılması sonucu isabet aldı. Savcı Çalışkan, olaydan yara almadan kurtuldu.

Olayın ardından kaçan şahısların yakalanması için çalışma başlatıldı.

FETÖ VE BENZER ÖRGÜTLERİN DAVALARINI YÜRÜTTÜ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Evliya Çalışkan, çok sayıda önemli soruşturmada ve davada görev aldı.

Savcı Çalışkan tarafından, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili 29 polis hakkında hazırlanan 59 sayfalık iddianame, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Hrant Dink cinayeti ve FETÖ‘ye ilişkin birçok soruşturmada da görev alan Çalışkan, eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın da yargılandığı Mit tırları davasına bakan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde duruşma savcılığı da yapmıştı.

Etiketler: » » » » » » »
1588 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.