Cumhuriyet Mahallesi'nde CHP'li gençlere saldırı

logo

Cumhuriyet Mahallesi’nde CHP’li gençlere saldırı

Cumhuriyet Mahallesi’nde CHP’li gençlere saldırı

yaralı 1

Saat 22:00 da Sarıyer Cumhuriyet Mahallesinde Mustafa Sarıgül organizasyonu için hazırlık yapan CHP Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı Mesut Bleda Bayrakçı ve yönetim kurulu üyesi Zeynel Kaplan’a cam şişeli saldırı yapıldı.

Karın ve kafa bölgelerinden yaralanan CHP‘li gençler Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nde  tedavi altına alınan gençler yapılan müdahalelerin ardından taburcu edildiler. CHP Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı Mesut Bleda Bayrakçı ve Zeynel Kaplan daha sonra ifade vermek üzere karakola gittiler.

CHP Sarıyer ilçe Başkanı Mehmet Deniz, yaşanan olayın ardından hemen hastaneye gelerek bilgi aldı; Deniz, ‘Birileri sürekli gerilim yaratmaya çalışıyor. Daha öncede 19 Mayıs’daki kortejimizde gençlerimize saldırılmıştı. Sürekli susuyorsak, bunun nedeni korktuğumuzdan değil, gerilimi tırmandırmamak içindir. Ama sabrımızı taşırıyorlar. Sarıyer’de seçim atmosferinin huzur ortamı içersinde geçmesinde bütün siyasi partilerin katkılarını bekliyoruz. Bu seçim demokratik tahammüller içerisinde meşru zeminlerde yapılmalıdır” dedi.

Sarıyer Posta Gazetesi ailesi olarak CHP ilçe örgütüne geçmiş olsun diyoruz

yaralı 2

Levent PEHLİVANOĞLU

3357 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.