CUMHURİYET COŞKUSU BAŞLADI!

logo

CUMHURİYET COŞKUSU BAŞLADI!

CUMHURİYET COŞKUSU BAŞLADI!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Sarıyer’de bugün düzenlenen çelenk koyma töreniyle başladı. Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen programa Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Garnizon Komutanı Albay Murat Ataç, Belediye Başkanı Şükrü Genç,  askeri ve mülki erkan ile öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

img_7259PROTOKOL ÇELENK KOYDU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na protokol üyeleri çelenk koydu. Protokolün çelenk sunumunun ardından siyasi parti ve sivil toplum örgütleri çelenkleri de sırayla takdim edildi. Çelenk sunum töreninde bir ara çıkan şiddetli rüzgar, çelenkleri düşürdü. Tören alanındakilerin müdahalesiyle düşen çelenkler yerlerine koyuldu.

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ PARÇALAR ÇALINDI

img_7289Sarıyer Belediyesi tarafında Atatürk Anıtı önünde Cumhuriyetimiz’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği parçalar çalındı. Çanakkale Türküsü’nü de çalan müzisyenler, mini bir konser vererek, törene katılanlara Cumhuriyet coşkusunu yaşattı. Önceki yıllara göre düzenlenen programa katılımın çok daha yüksek olması dikkat çekti.

KAYMAKAM’IN İZNİYLE PROGRAM DEĞİŞTİRİLMEDİ

Bu arada, dün yayımlanan resmi gazetedeki yönetmelik değişikliğine göre  Garnizon komutanları artık hiçbir resmi tören ve kutlamalara katılamayacak.  Bugünkü programa önceden yapılan hazırlık ve planlama nedeniyle Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin’in izniyle Garnizon Komutanı Albay Murat Ataç’ın  katılımı ve çelenk sunumu programdan çıkartılmadığı öğrenildi.

 

Etiketler: » » » » » » » » »
3648 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.