CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMATI VERDİ

logo

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMATI VERDİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMATI VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıllardır tartışılan konuda talimat verdi. “İstanbul Boğazının siluetini bozan yapılara kesinlikle izin vermeyin, acımayın. Görüntüyü bozan yapıları derhal yıkın.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllardır tartışılan ancak bir türlü önlem alınmayan imara aykırı yapılar için talimat verdi. İstanbul Boğazı’nın siluetini de bozan bu yapılar geçtiğimiz günlerde yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısında gündeme geldi. 

BAKAN YIKILACAK YERLERİ SAPTADI

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imar konularına yaklaşımının ne olduğunu herkesin bildiğini de dikkat çekerek, “İmar uygulamalarından şikayet ediyorsunuz ama sizin hiç mi sorumluluğunuz yok. Bakanlık olarak gerekeni yapmalısınız.” İfadelerini kullandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’un, Boğazın görüntüsünü bozan; imarı aykırı yapılmış bazı yerlerin isimlerini sayarak buraları da yıkmaya hazırlandıkları bilgisini verdi. Erdoğan da, “Biliyorum, çok yakından da bu işi bizzat takip ediyorum. Bu tip yapılara kesinlikle izin vermeyin. Acımayın. Silueti bozan, imara aykırı yapıları yıkın” diye konuştu.

KAYNAK: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMATI VERDİ

Etiketler: » » » » » » » » » »
1233 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.