CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KOMŞULARIMA DA BU YAKIŞIR!

logo

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KOMŞULARIMA DA BU YAKIŞIR!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KOMŞULARIMA DA BU YAKIŞIR!

Tarabya’daki Huber Köşkü’nü sık sık kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün konuştuğu Sarıyer Meydanı’nda vatandaşlara ‘Komşularım’ diye hitap etti. Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran Sarıyerliler’e, “Sizin bu coşkunuz varya yarın sandıkları Allahın izniyle patlatacaktır. İstikbale bir işaret fişeği atacaktır.”dedi.

Yarın yapılacak olan halk oylaması öncesinde Sarıyer Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye seçimlerini ima ederek, “Sizin bu heyecanınız var. Sizin bu coşkunuz varya yarın sandıkları Allahın izniyle patlatacaktır. İstikbale bir işaret fişeği atacaktır ben bunu görüyorum. Sarıyer’e de zaten bu yakışır.”ifadelerini kullandı.

BENİM KOMŞULARIMA DA BU YAKIŞIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 15.30’da düzenlenen miting için Sarıyer’e geldi. Cumhuriyet Meydanı’nda Sarıyerlilere hitap eden Erdoğan, halk oylaması öncesi ‘evet’ için destek istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sarıyerli vatandaşlara ‘Komşularım’ diye hitap ederken, Belediye seçimlerine de göndermede bulundu. Erdoğan, “Bugün Sarıyer kabına sağmıyor. Sarıyer Meydanı’ndaki şu tablo kararınız net oyunuz evet, sandıkları tüm İstanbul’da  evetle patlatacağına inanıyorum. Güçlü Türkiye için, müreffeh Türkiye için, lider ülke Türkiye, İstikrarlı bir Türkiye için evet diyor muyuz? Evet, evet evet! Rabbim sizlerden razı olsun. Sizin bu heyecanınız, bu coşkunuz varya yarın sandıkları Allahın izniyle patlatacaktır. İstikbale bir işaret fişeği atacaktır ben bunu görüyorum. Sarıyer’e de zaten bu yakışır. Komşularıma bu yakışır. 15 Temmuz gecesini hainlere dar eden Sarıyer’e de bu yakışır.” diye konuştu. Sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri alanı dolduran vatandaşların ‘evet’ sloganları ile kesildi.

TEK BAYRAK TEK MİLLET
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  CHP  Kadıköy teşkilatındaki istifalara değinerek, “CHP Kadıköy teşkilatından bir grup istifa ettiler. Çünkü terör ile el ele, kucak kucağa olduklarını gördükleri için istifa ettiler. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyemedikleri için istifa ettiler. Biz buna çağrı yapıyoruz. Yarın bu ülkede bir değişim-dönüşüm yaşanacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük reformunu benim milletim yapacak. Buna ihtiyacımız var” diye konuştu.

“YEMEZLER, YUTMAZLAR BU İŞİ”
Vatandaşlardan sandığa gitmelerini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sandıkları ihmal etmiyoruz. Aman ha rehavet yok. Bu bizi rehavete sürüklemesin. Ne kadar iyi olursa o kadar iyi. Çünkü sandıklardan çıkacak olan evet oylarının en yüksek oranı batıya bir ders olacak. Bazen derdik ya  Avrupa duy sesimizi. Şimdi öyle diyoruz. İnşallah bu milletin ayak seslerini duyacaklar. Battı bitti. 400 milyar avro  Yunanistan’a Almanya borç veriyor. Kredi derecelendirme kuruluşları onu bir anda 6 kat yükseltiyor. Yahu batmış bitmiş ya.  Türkiye’yi de durağan yapıyor. Yemezler. Yutmalar bu işi. Öyle dediği gün, Türkiye Çanakkale köprüsünün temelini atıyor. Bedeli ne 11 katrilyon” şeklinde konuştu.

BU PAZAR HESAPLAŞMA GÜNÜ
Yarın aydınlık  Türkiye’nin temellerinin atılacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yarından sonra Türkiye hedeflerine çok daha fazlasıyla kilitlenebilecek. Artık siyasi belirsizliklerle zaman kaybetmeyeceğiz. Otel odalarında milletvekilleri borsalarının açıldığı, medya patronlarının başbakan belirlediği eski günleri geride bıraktık. İnşallah yarından itibaren artık darbeler, muhtıralar devri de sona eriyor. Sözün de, kararın da, yetkinin de doğrudan milletimizde olduğu bir dönem başlıyor. Bu Pazar, 249 kardeşimizi şehit eden hainlerle hesaplaşma günüdür. Bizi yıldırmak için her türlü hukuksuzluğu işleyen kimi Avrupa ülkelerine ders vereceğimiz gündür. Bu Pazar milletimizin vesayet odaklarına karşı zafer günüdür. Bu Pazar Türk demokrasisinin şölen günüdür.  Avrupa üzerimize çok geldi.  Hollanda’da atlarını, itlerini bizim  Hüseyin kardeşimizin üzerine saldılar. İşte yarın onlara cevap günü.  Almanya’ya da cevabını vereceğiz.  İsviçre’ye,  İsveç’e vereceğiz. Dev bir pankarta resmimi koymuşlar. Şakağıma silah dayamışlar. ‘Erdoğan’ı vurun’. Ey kendini bilmez, haddini bilmezler. Yahu biz kefenimizi giyerek yola çıktık. Biz ölümü korkuttuk, ölümden korkmadık. Biz biliyoruz ki kaza ve kader bizim içindir. Ey batı sen bundan anlamazsın” açıklamalarında bulundu.

YÜREĞİ YETİYORSA ŞEHİT AİLELERİNE ANLATSIN
CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu’nun “Kontrollü darbe” iddialarını sert bir dille eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Pensilvanya şarlatanının kulağına fısıldadığını aynen söylüyor. FETÖ’nün avukatlığını yaparken şehitlerimizi inciteceği aklına dahi gelmiyor. Bu zat kendini millete karşı sorumlu hissetmiyor. Aklını kiraya vermiş. Bu şahsın sorumlu olduğu tek bir yer var Pensilvanya. Şarlatana diyet borcu var. Bunun için önüne konan hemen gündeme taşıyor. Gelsin yüreği yetiyorsa kontrollü darbeyi benim Sarıyerli kardeşlerime anlatsın. Gelsin bu safsatalarını şehitlerimizin ailelerine, yetimlerine açıklasın. Yapamaz. Korkaklar zafer anıtı dikemez. Onun için silahı görünce tırsan, tankı görünce sıvışan adamdan millete hayır gelmez. Yarın inşallah bu darbesever siyasetçilere iyi bir ders vermeye hazır mıyız?”

ÖZEL MÜZE HAZIRLAYACAĞIZ
CHP  Konya Milletvekili Hüseyin Bozkurt’un “evet diyenleri denize dökeceğiz” sözlerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Denize dökmeyeceğiz, Bunlara özel bir müze hazırlayacağız. Bu müzede bunları önemli objeler olarak değerlendireceğiz. Çünkü bizim demokrasi anlayışımız bu. Biz öldürmek için değil haşa diriltmek için geliyoruz. Ona gayret edeceğiz” dedi.
Avrupa ülkelerinin sandıktan “hayır” çıkması için var gücü ile çalıştığını söyleyen Erdoğan “Yarın onlar benim milletimin cevabını görecek. Batılı medya organlarının Türkçe manşetlerini gördünüz. Elbette biz bunların seviyesine inmeyeceğiz. Bize yakışan bu millet düşmanlarına hukuk içerisinde cevaplarını vermek. Bu ara kamuoyu araştırmalarında seçimin neticesini görmeye başladılar. Şimdiden yarını satın almaya başladılar. İnşallah bize düşen bu hayır koalisyonuna güçlü bir evet ile karşılık vermektir. Yarın ülkemiz demokrasisi için inşallah bir dönüm noktası olacaktır” ifadelerini kullandı.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
2119 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.