Çocuklardan muhteşem performans

logo

Çocuklardan muhteşem performans

Çocuklardan muhteşem performans

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Hakları Festivali, Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) öğrencilerinin gösterisi ile sona erdi.

sagem

Çocuk haklarını koruyan ve savunan bir yaşam kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılması amacıyla Sarıyer Belediyesi Ar-Ge Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Çocuk Hakları Festivali’nin üçüncü gününün programı İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin animasyon film gösterisi ile başladı.

Sarıyer Belediyesi’nin Reşitpaşa, Ferahevler, Kazım Karabekir, Cumhuriyet, Pınar, FSM, Bahçeköy, İstinye, Ayazağa, Bağlar ve Sarıyer Merkez mahallelerinde bulunan SAGEM’lerin öğrencileri bir yıl boyunca hazırladıkları gösterileri arkadaşlarına ve velilerine sahnelediler.

635855374817529837

Serkan Kırmızı’nın “Bir Ses Verelim Dünyaya” isimli masal dinletisinin ardından çocuklar kendi elleri ile yaptıkları hediyeleri Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç adına, Sarıyer Belediyesi Eğitim Danışmanı Selçuk Dereci’ye hediye ettiler.

Kendilerine ayrılan 3 günde sahip oldukları hakları gitar dinletileri, danslar, şiirler ve küçük tiyatro gösterileri ile anlatan çocuklar, haklarını yeryüzünde yaşayan bütün çocukların öğrenmesi için Çocuk Hakları’nın okullarda ders olarak öğretilmesini istediler. Bir festivali daha büyük bir başarı ile bitiren çocuklar, 2016 yılında gerçekleşecek üçüncü festival için hazırlıklara şimdiden başladılar.

635855374456543679

Etiketler: » » » » » » »
1212 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.