ÇOCUKLARDAN BARIŞ FİDANLARI

logo

ÇOCUKLARDAN BARIŞ FİDANLARI

ÇOCUKLARDAN BARIŞ FİDANLARI

23 Nisan Şenlikleri kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından ve çeşitli ülkelerden gelen çocuklar, Uskumruköy’ü taze fidanlarla yeşertti.

Sarıyer Belediyesi Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinlikleri dün Kilyos’ta yapılan açılış töreninin ardından bugün de zengin programlarla devam etti. Sabah saatlerinde her gruptan katılımcıların yer aldığı bir ekip yeni hizmet binasında temsili oturum gerçekleştirirken, kalan kalabalık ekip Uskumruköy’e hareket etti. Ormanlık alanda 20 ayrı çeşit fidanı toprakla buluşturan çocuklar, diktikleri her bir fidanın barış için olduğunu dile getirdi.

ÇOCUK MECLİSİ SARIYER’DE

23 Nisan‘da Şenlikleri için gelen öğrenciler fidan dikiminin ardından Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası’nda her gruptan temsili katılımın olduğu “Çocuk Meclisi Çalıştayı” gerçekleştirdi. Gruplara ayrılan katılımcıların konusu da yine “Barış” oldu. ‘Barış denilince akla ne geliyor?’sorusuna cevap arayan çocuklar, barışın olmadığı bir dünyada yaşamanın anlamsız olduğunu vurguladı.

 HER YÖREDEN, HER ÜLKEDEN FARKLI OYUNLAR SERGİLENDİ

Çalıştay sonrasında yüzlerce katılımcı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile bir araya geldi.  23 Nisan için Diyarbakır’dan gelen ekibin halk oyunları performansının ardından İstinye Park Alışveriş Merkezi’ne ve Sarıyer Merkez’e geçen gruplar kendi kültürlerine ait oyunları sergilediler.  Büyük beğeniyle izlenen gösteriler renkli anlara sahne oldu.Farklı kültürlerden yüzlerce öğrencinin oluşturacağı ‘Uluslararası Çocuk Meclisi’ bugün Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
1754 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.