Çocuklara Neşeli Günler…

logo

Çocuklara Neşeli Günler…

Çocuklara Neşeli Günler…

Sarıyer Sanat’ın oyunu Neşeli Günler, çocuklar ile buluşmaya devam ediyor.

Sarıyer Sanat Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunun yazar ve yönetmenliğini Sebahattin Mutluer yaparken, dekor da Ferit Özen, müzik de Bülent Bayrak yer alıyor. Pedagojik Danışmanlığını Benan Uzdil’in yaptığı Neşeli Günler’de, tiyatrocular Aslıhan İşcan, Burcu Göknar, Deniz Karataş, Deniz Gündoğmuş, İpek Taşdan, İsmail Kurt, Özüm Ülger oynuyor.

OYUNDAN SAHNELER

Maria yüreği sevgi dolu bir kişidir. En çok doğayı ve müziği sever. Emekli deniz sunayı olan Kaptan Trump, Maria’ya kadar tam on dört mürebbiye edinmiş fakat hepsi de çocuklara ve kaptanın katı disiplini ile baş edemeyip işten ayrılmışlardır. Maria ise temiz kalbinin sesini dinleyerek önce çocukların sonra da kaptanın güvenini, sevgisini kazanmayı bilir ve çocuklarla babalarının birbirlerine sevgi göstermelerini sağlar ye sonsuza kadar masallardaki gibi mutlu mesut yaşarlar. Oyunumuzun bir özelliği de müzik! Maria çocuklara notaları ve onların dilini öğretir. Notaları öğrenirseniz onlarla her şeyi anlatabilirsiniz der ve örnekler…

MÜZİKDEN BİR DÜNYA

“DO” bir külah dondurma… “RE” masmavi bir dere… “Mİ” denizde bir gemi… “FA” Gemide bir tayfa… “SOL” Papatyalı bir yol… “LA” güneşten bir damla… “Sİ” Sevimli bir pisi… Böylece bir masal dünyası kurarlar birlikte, müzikten bir dünya ve müzikal bir rüya!

 

Etiketler: » » » » »
731 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.