CİNSEL İSTİSMAR ÖNERGESİ KOMİSYONA ÇEKİLDİ

logo

CİNSEL İSTİSMAR ÖNERGESİ KOMİSYONA ÇEKİLDİ

CİNSEL İSTİSMAR ÖNERGESİ KOMİSYONA ÇEKİLDİ

Cinsel istismar düzenlemesi için açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, “Toplumdaki mutabakatın tam anlamıyla sağlanması, Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine, milletvekillerinin konuyu daha detaylı olarak incelemesi için meclisteki bu tasarıyı komisyona alıyoruz” dedi.

 Meclise sunulduğundan beri büyük tartışma yaratan cinsel istismar tasarısına ilişkin Başbakan Yıldırım Atatürk Havalimanı’nda açıklama yaptı. Yıldırım, Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine meclisteki bu tasarıyı daha detaylı incelemek üzere komisyona aldığını söyledi.

“BU SORUN MUTLAKA ÇÖZÜME ULAŞACAKTIR”

“Meclise bir kanun teklifi verelim dedik. Birden bira kıyamet koptu. Neymiş, ‘tecavüzcüye af geliyor’. Böyle bir şey yok. Bizim amacımız bu mağduriyeti gidermek. Muhalefet partilerine bu konuda uzlaşma çağrısı yaptık. Hatta ‘teklifiniz varsa buyurun teklifinizde getirin bu meseleyi halledelim, böylece kanayan bir yara ortadan kalksın’. Ne yazık ki bu çağrımız gerektiği gibi kabul görmediği gibi, aynı zamanda da bunu bir siyasi rant olarak kullanma yolunu tercih ettiler ve çok önemli bir problemi yine ıskaladılar. Ayrıca bu yönde toplumda da bir kafa karışıklığı oluşturmayı başardılar. Gerek toplumda bu konuda mutabakatın sağlanması, gerek Cumhurbaşkanımızın bu konudaki mutabakat çağrısı gerekse de muhalefet partilerine kendi önerileri geliştirmeleri için zaman tanınması bakımından meclisteki bu tasarıyı komisyona alıyoruz. Ve komisyonda etraflıca, bütün tarafların görüşleri de dikkate alınarak değerlendirilip bu sorun mutlaka çözüme ulaştırılacaktır.”

 

 

Etiketler: » » » » »
388 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.