CHP’li Tekçe, meclis toplantısında ne dedi?

logo

CHP’li Tekçe, meclis toplantısında ne dedi?

CHP’li Tekçe, meclis toplantısında ne dedi?

İnsan yaşamına mal olan bağımlılık ve boğulma olayları konusunda önlem alınması için önerilerde bulunan Ekrem Tekçe, bir kez daha kentsel ve sosyal sorunlara duyarlılığı ve çözüm önerileriyle kendinden söz ettirdi.

CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ekrem Tekçe bugünkü meclis toplantısında gündem dışı söz alarak her yaz mevsiminde çok sayıda insanın boğularak yaşamını kaybettiği Kısırkaya Plajı’nın belediyeye devredilmesini önerdi. Tekçe, öğrencilerin yeni eğitim-öğretim döneminde uyuşturucu tacirlerinin eline düşmemesi için de okul önlerinde daha fazla önlem alınmasını belirtti.

“Plaj kaderine terk edilmiş durumda”

Yaptığı konuşmada, daha önce muhtarlık tüzel kişiliği tarafından işletilirken, köylerin mahalle statüsüne alınmasıyla ücretsiz halk plajı olarak kullanılan Kısırkaya Plajı’nın Sarıyer Belediyesi tarafından işletilmesini isteyen CHP’li Tekçe, “Milli Emlak’a ait olan plajda her yaz mevsiminde onlarca insan boğuluyor, çok sayıda kişi de boğulmaktan son anda kurtarılıyor. Kısırkaya Plajı, şuan kendi kaderine terk edilmiş durumda. Her yaz birçok ölüm vakası gerçekleşiyor. Ayrıca burada neden ve kime verildiğini bilmediğimiz bir hafriyat çalışması da var. Sahipsiz ve ilgisiz kalan bu plaj, gelecek sezondan itibaren belediyemize devri sağlanırsa hem daha kaliteli hizmet verilir, hem de insanların can güvenliği temin edilmiş olur” dedi.

Bağımlılık konusunda bir komisyon raporu hazırlanmıştı

Tekçe, gençliği tehdit eden bağımlılık konusuna vurgu yaparak, “Yeni eğitim-öğretim döneminde emniyetin okul önlerinde daha etkin önlemler alması gerekiyor. Okul önlerini mesken edinen uyuşturucu tacirleri, ilkokul çocuklarını bile bu batağa sürüklemeye çalışıyor. Bu nedenle emniyet görevlileri gerekli tedbiri alırken, okul yöneticileri de öğretmen-veli-öğrenci üçlüsünün koordinasyonunu sağlayarak çocuklarımızı korumalıdır. Özellikle de aileler, emniyet teşkilatı, okul aile birlikleri ve STK’ların çok dikkatli olması gerekiyor. Geçtiğimiz yıl belediyemiz tarafından yapılan detaylı bir çalışma ile bağımlılık konusunda bir komisyon raporu hazırlanmıştı. Bu kapsamda okul çevresinde bağımlılık yaratan maddelerin satışının önlenmesi için gerekli tüm önlemler alınmalıdır. Sarıyer Belediye Meclisi olarak bizim de bu konudaki gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığını takip edip, diğer kamu kurumları ve okullarla da mutlaka sağlıklı bir iletişim halinde olmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
1363 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.