CHP'li Şenolsun Şükrü Genç’ten koltuğu devralmak için aday adayı oldu

logo

CHP’li Şenolsun Şükrü Genç’ten koltuğu devralmak için aday adayı oldu

CHP’li Şenolsun Şükrü Genç’ten koltuğu devralmak için aday adayı oldu

2CHP’den Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığı için önceki gün başvuruda bulunan Nazan Özbaykal Şenolsun, Belediye Başkanı Şükrü Genç’in “koltuğumu ancak bir kadına devrederim” sözünün kendisini bu konuda heveslendirdiğini ve bu amaçla yola çıktığını ifade etti.

Daha önce CHP Genel Merkezi ile CHP İstanbul’da birçok görevlerde bulunan Şenolsun aday adaylığı ile ilgili olarak, “Bir toplumda uygarlaşma düzeyi, o toplumdaki kadınların düzeyine bakılarak, ölçülür. Kadın, siyasal ve toplumsal gelişmişliğin aynasıdır. Buna inanarak her zaman aktif siyaset yapmayı tercih ettim. Sarıyer birçok özelliğe sahip olan ve bu özelliklerin ortaya çıkması gerektiğine  
inandığım için, şu ana kadar Türkiye’de hiç uygulanmamış bir belediyecilik anlayışını ilk Sarıyer’den başlatmak üzere, arkadaşlarımla birlikte ve kadınların da yönetebilir özelliklerini göstermek için, en önemlisi CHP’nin iktidar olduğu İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Sarıyer’de iktidarını devam ettirmek için aday adayı oldum” dedi.

1ŞÜKRÜ GENÇ’İN “YERİMİ ANCAK BİR KADINA DEVREDERİM” SÖZÜNDEN CESARET ALDI

Bir takım oyuncusu olarak,  hiç bir başarının tek başına kazanılamıyacağının bilinci olduğunu ve bu düşüncesini paylaşarak birlikte yola çıktığı Mimar Hüsniye Timuroglu ve Mimar Ayşe Ünlü gibi, kendi branşlarının en iyisi olan siyasetçilerin desteğini de aldığını belirten Şenolsun Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 8 Mart Kadınlar Günü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da söylediği “Başkanlığı ancak bir kadına devrederim” sözüne atıfta bulunup şunları söyledi:

“Kent Konseyi toplantısında sayın Başkanımız Şükrü Genç, ‘Yerimi yalnız bir kadın arkadaşa bırakmaya hazırım” demişti. Siyasette mücadele veren bir kadın olarak, sevgili  Başkanımızın bu sözleri bizi daha da güçlendirmiş ve Sarıyer’e aday adayı olmamızda çok büyük etken olmuştur. Bu yarışa giren diğer aday adayı arkadaşlarıma şimdiden başarılar dilerim.”


3Nazan Özbaykal Şenolsun kimdir?

1962’ de İzmir’de doğdu. Aslen Makedonya ve Suriye’den göç eden bir aileden gelmekte olup, liseye  kadar olan eğitimimi ve spor hayatımı İzmir’de, daha sonraki eğitim ve spor hayatımı ise yurt dışında tamamladıktan sonra yurda döndü. Uzun yıllar birinci lig basketbol takımları ve milli takımda oynadı. Spor hayatına tenis oynayarak devam etti. Aile şirketlerinde gümrük müşavirliği ve ihracat ithalat üzerine uzun yıllar çalıştı ve halen çalışmakta..

İstanbul İl Kadın Kolları İl Saymanlığı ve Genel Merkez’de Kadın Kolları MYK Üyesi ve Başkan Yardımcılığı, Genel Saymanlık görevinde bulundu. 2011 genel seçimlerinde İstanbul sorumlusu olarak, kadın örgütlenmesi ve seçim çalışması sorumluluğunu üstlendi. Evli ve 3 çocuk annesidir

 

 

1950 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.