CHP’li İhsan Tanyıldız aday adaylığı başvurusunu ailesiyle birlikte yaptı

logo

CHP’li İhsan Tanyıldız aday adaylığı başvurusunu ailesiyle birlikte yaptı

CHP’li İhsan Tanyıldız aday adaylığı başvurusunu ailesiyle birlikte yaptı

ESarıyer Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulunan M. İhsan Tanyıldız, başvuru dosyasını teslim için CHP İlçe Başkanlığı’na ailesiyle birlikte geldi.

M. İhsan Tanyıldız yerel seçime başkan adayı olarak girmek için iddialı bir şekilde başvurusunu yaptı. CHP İlçe Başkanlığı önüne bir posteri asılan Tanyıldız önce İlçe Başkanı Mehmet Deniz’i makamında ziyaret etti, ardından toplantı salonunda neden aday olduğunu açıklayan bir konuşma yaptı.

MEHMET DENİZ: “ADAY ADAYLARININ FAZLA OLMASI SİYASİ ZENGİNLİKTİR”

Dİlçe Başkanı Mehmet Deniz de burada yaptığı konuşmada yapılan aday adaylığı başvurularıyla ilgili bilgi verirken, “Partimizin güçlü oluşu nedeniyle adaylarımız oldukça fazla. Şu ana kadar 7 arkadaşımız aday adaylığı başvurusunda bulundu, bu sayının daha artacağını ümit ediyorum. Bu bir siyasi zenginliktir, partimizin güçlü oluşundandır. Biz de projeleri iyi olan ve halk tarafında kabul gören adaylarımızın başarılı olacağının bilinmesini istiyoruz. CHP Sarıyer’de iktidardadır ve önümüzdeki yerel seçimleri de tekrar kazanarak, gücümüze güç katacağız” dedi.

FARKLI BİR SİYASİ PORTRE ÇİZDİ

CDeniz’den sonra kürsüye gelip, uzun bir konuşmada bulunan Tanyıldız ise, belediye hizmetleri, belediye yönetimi ile parti örgütü ilişkileri ve nasıl bir belediye başkanı olmak istediği konularında görüş ve fikirlerini ifade etti. Tanyıldız, konuşması sırasında siyasi yöneticilerin gelişen dünyayı yakından takip edip, farklı bakış açılarıyla değişik projeleri yaşama geçirmesi gerektiğini vurguladı. Tanyıldız, dünya görüşü ve fikirleriyle farklı bir siyasi portre çizdi.

TANYILDIZ’IN KIZI BABASINI ANLATTI

M. İhsan Tanyıldız konuşmasını tamamladıktan sonra hukuk fakültesi öğrencisi olan kızı Alara Tanyıldız’ın da kısa bir konuşma yapmasını rica etti. İstanbul Hukuk Fakültesi 3. sınıfında öğrenim gören Alara Tanyıldız Ada babası ile ilgili düşüncelerini ifade ederken son dönemde Türkiye’de yaşanan olaylar ve gençliğin olaylardaki rolü ve yönlendiriciliğiyle ilgili görüşlerini açıkladı.

M. İhsan Tanyıldız’a destek için eşi Ayşe Tanyıldız ile diğer çocukları Aybüke ve Atilla Tanyıldız da birlikte gelerek, birbirlerine bağlı bir aile olduklarını gösterdiler. Ayrıca çok sayıda partili de Tanyıldız’ın başvurusunda yanında bulunup, destek verdi.

Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan M. İhsan Tanyıldız, İstanbul ve Paris’te gıda, inşaat, siding (dışcephe-binagiydirme) üzerine çalışmalarda bulundu. Tanyıldız iş yaşamını halen gıda ve inşaat alanındaki faaliyetleri ile devam ettiriyor. (Tuncay DAĞLI)

B

 

 

 

2610 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.