CHP’li ve HDP’li milletvekilleri hakkında fezleke

logo

CHP’li ve HDP’li milletvekilleri hakkında fezleke

CHP’li ve HDP’li milletvekilleri hakkında fezleke

MİT tırları partilere ve milletvekillerine bela oldu, devletin gizli belgelerini sızdırmakla suçlanan milletvekilleri hakkında tezkere düzenlendi.
MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili görüntüleri yayınladıkları gerekçesiyle Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılandıkları davada, İstanbul Adalet Sarayı içinde ‘yasadışı gösteri’ye katıldıkları iddiasıyla 12 milletvekili hakkında fezleke düzenlendi.
Fezleke düzenlenen milletvekilleri
Hakkında fezleke düzenlenen milletvekillerinin isimleri şunlar: CHP Milletvekilleri Enis Berberoğlu, Gürsel Tekin, Şafak Pavey, Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş, İlhan Cihaner, Hilmi Yarayıcı, Tuncay Özkan, Engin Özkoç, HDP Milletvekilleri Garo Paylan, Filiz Kerestecioğlu ve Meral Danış Beştaş.
Davaya gizlilik kararı getirilmişti
İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Selamettin Celep tarafından hazırlanan fezlekeler, soruşturma izni için TBMM’ye gönderildi. 1 Nisan’daki duruşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) müdahil olma talepleri kabul edilmesinin ardından duruşma savcısı tarafından davaya da gizlilik kararı getirilmesi talep edilmiş bu talep İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edilmişti. Salondan ayrılmayan milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunulmasının kararlaştırılmıştı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
924 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.