CHP'Lİ DENİZ GAZETECİLERİ UNUTMADI

logo

CHP’Lİ DENİZ GAZETECİLERİ UNUTMADI

CHP’Lİ DENİZ GAZETECİLERİ UNUTMADI

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, ‘1o Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle yayımladığı mesajında, “Çalışan çalışmayan emekçi basınımızın gününü kutlarım.”dedi.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Deniz “Kötü şartlara rağmen, doğru, tarafsız haber yapmak konusunda mücadele veren başta Sarıyerimiz’in yerel basını olmak üzere çalışan veya çalışmayan emekçi basınımızın gününü kutlarım.”diye konuştu.

ELEŞTİRİ KÜLTÜRÜ YOK EDİLDİ

Deniz 10 Ocak mesajında şunlara yer verdi: “ 1961 Yılında tam 46 yıl önce, gazetecilerimize, önemli haklar verilmiş ancak bu güne baktığımızda gazeteciler, gerek ekonomik gerekse, sosyal açıdan o günlerden daha kötü durumdadırlar. Gazetecinin ekonomik özgürlüğü kısıtlanmış, yazmak istediğini yazdığında kapıya konulan basın mensubu arkadaşlar işsizlikle karşı karşıya kalmaktadır, suçu sabitlenmemiş gazeteciler tutuklu kalmaktadırlar, gazetecinin sendikal hakları işlevsizleşmiştir.
Medya siyasiler tarafından taraf olmaya zorlanmış, eleştiri kültürü bu iktidar döneminde yok edilmiş, basın çağdaş görünüşünden uzaklaştırılmış, ülkenin her alanında olduğu gibi çağdışı orta Doğu ülke rejimlerini özendiren hale getirilmiştir.”

EMEKÇİ BASINIMIZIN GÜNÜNÜ KUTLARIM

Deniz mesajını şöyle tamamladı: “Bütün bu olumsuz şartlar altında özellikle yerel basın bu zorluklardan daha çok nasibini almaktadır. Bu kötü şartlara rağmen, doğru, tarafsız haber yapmak konusunda mücadele veren başta Sarıyerimiz’in yerel basını olmak üzere çalışan veya çalışmayan emekçi basınımızın gününü kutlarım.”
http://www.sariyerposta.com/

Etiketler: » » » » » » » » » »
930 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.