CHP'Lİ AĞBABA "ŞIRNAK KAZASI İÇİN ARAŞTIRMA KOMİSYON ÖNERECEĞİZ"

logo

CHP’Lİ AĞBABA “ŞIRNAK KAZASI İÇİN ARAŞTIRMA KOMİSYON ÖNERECEĞİZ”

CHP’Lİ AĞBABA “ŞIRNAK KAZASI İÇİN ARAŞTIRMA KOMİSYON ÖNERECEĞİZ”

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Şırnak’ta 13 askerin şehit olduğu helikopterle ilgili soru işaretlerinin giderilmesini istedi. “Araştırma komisyonu önereceğiz” dedi.

Malatya’da CHP il başkanlığında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Şırnak’da yaşanan helikopter kazası ve kıdem tazminatının fona devri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Şırnak’ta 13 askerin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Ağbaba “Kazayla ilgili çeşitli kuşkular, soru işaretleri var. CHP olarak önümüzdeki hafta bu konunun araştırılmasıyla ilgili bir araştırma önergesi vereceğiz. Kazanın araştırılması ve kimsenin kafasında kuşku kalmaması gerekiyor. Şehit olan insanlar, Şırnak’ta Türk Silahlı Kuvvetleri’nin beyniydi. Orada beyin yok oldu. Bir taraftan tümen komutanı diğer taraftan asayiş komutanı, çok önemli yetişmiş subaylar aynı helikopterde kazaya mı kurban gittiler?” dedi.

“ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERECEĞİZ”

CHP olarak bunun araştırılmasını isteyeceklerini belirten Ağbaba “Şehitlerimizin kanlarının yerde kalmaması lazım, ne olduğunu herkesin öğrenmesi gerekiyor. Eğer kazaysa neden olduğu araştırılmalı, kaza değilse başka bir kuşku varsa ki toplumun kafasında bu tür kuşkular var, bu kuşkuları gidermemiz gerekiyor. Araştırma önergesi vererek, araştırma komisyonu kurulmasını isteyeceğiz” diye konuştu.

Kaynak : CHP’Lİ AĞBABA “ŞIRNAK KAZASI İÇİN ARAŞTIRMA KOMİSYON ÖNERECEĞİZ”

Etiketler: » » » » » » »
323 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.