CHP’li aday adayı Güner Şahin; “Kadın kotasındaki samimiyeti deniyorum”

logo

CHP’li aday adayı Güner Şahin; “Kadın kotasındaki samimiyeti deniyorum”

CHP’li aday adayı Güner Şahin; “Kadın kotasındaki samimiyeti deniyorum”

DSCF7129CHP’den Sarıyer Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Güner Şahin, seçilmek gibi bir iddia taşımadığını yalnızca, CHP’nin yüzde 30’luk kadın kotasının gerçek yaşama dönüşüp dönüşmeyeceğini denemek istediğini söyledi.

Yaşamının bir bölümünü Ankara ve Antalya’da geçirdikten sonra 18 yıldan beri Sarıyer’de yaşadığını belirten Güner Şahin, Sarıyer Posta’yı ziyaret ederek aday adaylığı ile ilgili açıklamada bulundu. “Sarıyer’de belediye başkan aday adaylığımla ilgili olarak tek amacım CHP’nin kadınlar için koymuş olduğu yüzde 30’luk kadın kotasının gerçek yaşamda uygulanıp uygulanmayacağını test etmektir. Eğer uygulanırsa bir kadın olarak çok mutlu olacağım. Aday olamasam bile Sarıyer’in menfaatleri doğrultusunda elimden gelen her çabayı gösterir, Sarıyer için çalışanları desteklerim. Bu nedenle sevgi, saygı ve sabır ile gelin hep beraber, gönül gönüle, akıl akıla, el ele gelişen bir Sarıyer için çalışalım” dedi.

DSCF7131“NE OLURSANIZ OLUN HEP BERABER SARIYER’E SAHİP ÇIKALIM”

Birlikte güzel şeyler başarmanın örneğini Sarı Platform Derneği’nde başardıklarını ve bunu daha geniş bir yelpazede de gerçekleştirebileceklerini söyleyen Şahin ilçenin her türlü sorununu ve ihtiyaç duyduğu hizmet ve yatırımları bildiğini de belirtti. Şahin şunları söyledi:

“Sarıyer’in tarihine, insanının eğitimine, kültürüne ve turizmine sahip çıkalım. Her yer Sarıyer olsun. Projelerimizi birlikte hayata geçirelim. Çok propje yapacağız demektense, hiçbir şey söylemeden çok projeyi hayata geçirelim. Gençlerden yardım alalım, ama sıkıntılarımızı gençlerimize yaşatmayalım. Her yaş grubu, her siyasi görüş ile iletişim içinde olalım. Çağdaş, demokrat, ve Müslüman cumhuriyet kadını olarak, ne olursanız olun gelin hep beraber Sarıyer’e gönül verelim.”

İş hayatında Başbakanlık Atom Enerjisi Kurumu, TRT, TÜBİTAK ve TSE’de görev yapan Güner Şahin, şu anda Sarıyer’de emlakçılıkla uğraşıyor.

2143 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.